Angelina Jolie jako bohaterka Marvela. Pierwsze zdjęcia z planu „The Eternals”

Możemy już oficjalnie ogłosić, że ruszyły prace na planie kolejnego widowiska Marvela, którym będzie „The Eternals”. Do sieci trafiły właśnie pierwsze zdjęcia z planu pokazujące, jak w roli nowej superbohaterki MCU będzie prezentowała się Angelina Jolie.

Angelina Jolie pojawi się w filmie jako Thena. Aktorka w wywiadach zapowiadała, że jej bohaterka jest prawdziwą wojowniczką  (fani komiksów Marvela nazywają ją nawet marvelowską  wersją Wonder Woman) i zdradziła, że jej trening do roli obejmuje między innymi walkę mieczem.

W komiksach Thena jest doskonałą wojowniczką, ma nadludzką siłę, szybkość, wytrzymałość, zwinność i refleks. Posiada również zdolności manipulowania kosmiczną energią, jest niemal nieśmiertelna i ma całkowitą mentalną kontrolę nad swoją fizyczną formą. Potrafi też latać z ogromną prędkością, tworzyć iluzje i teleportować siebie oraz innych.

W rolach głównych w filmie pojawią się: Richard Madden jako Ikaris, Kumail Nanjiani jako Kingo, Lauren Ridloff jako Makkari, Brian Tyree Henry jako Phastos, Salma Hayek jako Ajak, Lia McHugh jako Sprite, Don Lee jako Gilgamesh i Angelina Jolie jako Thena, Gemma Chan jako Sersi i Kit Harington jako Black Knight.

The Eternals” trafi do kin 6 listopada 2020 roku. Do wyreżyserowania filmu Marvel zatrudnił do chińską reżyserkę Chloe Zhao, która ma na koncie takie produkcje jak The Rider” i Pieśni braci moich”. Scenariusz do filmu napisali natomiast Matthew i Ryan Firpo.

źródło: zdj. Marvel / Universal Pictures