„Bastion” – Alexander Skarsgård zagra Człowieka w Czerni!

Stephen King ogłosił nowych członków obsady serialowej wersji swojej powieści pod tytułem „Bastion”. Autor książkowego pierwowzoru produkcji powstającej dla CBS All Access ujawnił między innymi, że głównego złoczyńcę Randalla Flagga znanego też jako Człowiek w Czerni zagra Alexander Skarsgård.

Randall Flagg znany jest fanom twórczości Kinga jako swoisty archetyp spersonifikowanego zła, który debiutował właśnie na łamach powieści „Bastion”, a następnie pojawił się między innymi w książkach „Oczy smoka” i „Mroczna Wieża”.

Do obsady serialu dołączyli jeszcze: Jovan Adepo jako Larry Underwood, Owen Teague jako Harold Lauder, Brad William Henke jako Tom Cullen oraz Daniel Sunjata jako Cobb.

„Bastion”, który zadebiutował w 1978 roku, uznawany jest przez wielu za najwybitniejszą powieść Kinga. Historia opowiada o postapokaliptycznej rzeczywistości, w której niemal cała ludzkość została wymordowana przez broń biologiczną. Nieliczna grupa ocalałych zaczyna śnić o zbliżającej się ostatecznej walce dobra ze złem, a społeczność USA została podzielona na dwa obozy – wzorowaną na demokracji Wolną Strefę w Kolorado i dyktaturę w Las Vegas, gdzie rządzą psychopaci i kryminaliści.

Główną rolę w serialu zagra James Marsden, który jest już na końcowym etapie negocjacji do roli Stu Radmana – jednego z nielicznych bohaterów serialu, który jest odporny na wyniszczającego ludzkość wirusa i dzięki temu staje się przywódcą jednego z obozów podzielonego społeczeństwa. Mówi się też, że drugą z głównych gwiazd produkcji będzie Amber Heard. Aktorka, którą mogliśmy oglądać ostatnio w filmie Aquaman”, ma zagrać Nadine Cross, kobietę pragnącą służyć u boku Randalla Flagga, przywódcy drugiego obozu rządzonego przez jednostki z marginesu społeczeństwa.

Swoją rolę w ekranizacji powieści Kinga będzie miała też Whoopi Goldberg, która zagra Abagail, odporną na wirusa kobietę, która uważa się za proroczkę Boga. Z serialem łączony jest też laureat Oscara Greg Kinnear, który może zagrać Glena Batemana, profesora cierpiącego na uraz stawów, który dołącza do Stu w poszukiwaniu Abagail. Odessa Young negocjuje z kolei rolę Frannie Goldsmith, kobiety w ciąży, która zakochuje się w Stu. Rolę Nicka Androsa, głuchoniemego nastolatka, negocjuje natomiast Henry Zaga.

Za reżyserię serialu będzie odpowiadał Josh Boone, twórca filmów „Gwiazd naszych wina” i „Nowi mutanci”. Scenariusz do serialowej wersji „Bastionu” stworzył z kolei Ben Cavell.

źródło: Collider.com / zdj. HBO