Chińska premiera nowego Bonda odwołana

Chińska premiera nowego filmu o przygodach Jamesa Bonda, którą zaplanowano na kwiecień, została odwołana z powodu panującej cały czas epidemii koronawirusa.

Daniel Craig i obsada filmu „Nie czas umierać” mieli wziąć udział w chińskiej premierze w Pekinie oraz wyruszyć w tournée po innych chińskich miastach, aby promować 25. film o przygodach Agenta 007. Studio MGM odwołało jednak nie tylko przyjazd gwiazd produkcji, ale także samą premierę filmu w kinach. Powodem odwołania premiery jest oczywiście panująca cały czas w Chinach epidemia koronawirusa, który zabił już ponad 1600 osób.

Kina na drugim co do wielkości rynku filmowym na świecie cały czas pozostają zamknięte na czas nieokreślony. Obecnie nie mamy żadnych informacji, kiedy kina wrócą do pracy, ale możemy zakładać, że wytwórnie będą chciały, aby ich największe hity zadebiutowały w Chinach w kolejnych miesiącach tego roku.

Fabuła i obsada nowego Bonda

Na początku filmu zastaniemy Bonda, który porzucił służbę agenta MI6 i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Bohaterowi nie będzie jednak dane zbyt długo cieszyć się emeryturą, po tym, jak zjawia się u niego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA i prosi o pomoc. Wysłannik amerykańskiego rządu potrzebuje pomocy w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okazuje się jednak bardziej niebezpieczna, niż początkowo przypuszczano, i naprowadza Bonda na trop tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię.

Oprócz Craiga w głównych rolach powrócą Ralph Fiennes jako M, Lea Seydoux jako Madeleine Swann, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, z Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. W nowych rolach pojawią się natomiast Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Rami Malek.

Kiedy premiera filmu „Nie czas umierać”?

Nowa odsłona Bondowskiej serii zadebiutuje w polskich kinach już 3 kwietnia 2020 roku. Polacy zobaczą film pięć dni wcześniej niż Amerykanie. W USA premiera filmu, którą początkowo zapowiadano na 14 lutego 2020 roku, została ostatecznie przesunięta na 8 kwietnia 2020 roku.

Źródło: Deadline.com / zdj. MGM