Co nowego na 4K UHD? - Glass, Overlord, Świt żywych trupów, Lista Schindlera i inne

W kończącym się tygodniu sporo ciekawych zapowiedzi pojawiło się na naszym rodzimym rynku, ale nie zabrakło również interesujących nowości na zagranicznych rynkach, gdzie limitowanych edycji doczekały się filmy Glass, Świt żywych trupów, Aquaman i Bumblebee. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Glass” z limitowanym wydaniem, a „Hellboy” w końcu trafi na 4K UHD

W ostatnich siedmiu dniach na amerykańskim rynku swoją oficjalną zapowiedzią wydania 4K UHD podzieliło sie jedynie studio Lionsgate, które poinformowało, że 9 kwietnia w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z filmem Człowiek na krawędzi, w którym główne role zagrali Sam Worthington, Génesis Rodríguez i Elizabeth Banks. Na płycie UHD obecna będzie oryginalna ścieżka dźwiękowa w systemie Dolby Atmos oraz obraz w systemie Dolby Vision. Jak na razie nie wystartował jednak jeszcze żaden pre-order na wspomnianą produkcję.

Niewiele działo się także na amerykańskim Amazonie, gdzie nie pojawiły się żadne nowe zapowiedzi. Na szczęście nieco nowych informacji na temat zbliżających się premier dostarczył nam sklep BestBuy.com. Sklep pokazał między innymi jak będzie prezentowało się jego limitowane wydanie 4K UHD z filmem Glass, które będzie wyposażone w przeźroczystą nakładkę imitującą rozbite szkło oraz trzy karty przedstawiające wizerunki głównych bohaterów produkcji, których zagrali Bruce Willis, James McAvoy i Samuel L. Jackson.

6328625_sa.jpg

Równie ciekawymi informacjami, którymi podzielił się w tym tygodniu Best Buy, są zapowiedzi wydań 4K UHD z filmem Hellboy. Sklep potwierdził, że zapowiadana od dawna edycja UHD z filmem z 2004 roku, w którym główną rolę zagrał Ron Perlman, trafi w końcu do sprzedaży 5 marca. Jej dystrybutorem będzie Sony Pictures. Amerykański sklep potwierdził również rewelacje z zeszłego tygodnia, które sugerowały, że 2 kwietnia do sklepów zawita pakiet 4K UHD z animowanymi filmami Hellboy - Krew i żelazo oraz Hellboy - Miecz burz.

Dodatkowo Best Buy uruchomił jeszcze pre-ordery na wydania 4K UHD z filmami Pan życia i śmierci, o którym wspominaliśmy na początku stycznia, oraz Człowiek na krawędzi, którym rozpoczęliśmy dzisiejszy przegląd amerykańskiego rynku wydawniczego. Żadnymi nowymi zapowiedziami nie podzielił się natomiast w tym tygodniu sklep Target.com.

„Venom” w limitowanym steelbooku i „Overlord” z polską wersją

W tym tygodniu nie zabrakło nowych zapowiedzi na angielskim rynku, gdzie za sprawą Amazon.co.uk wystartował pre-order na standardowe wydanie z horrorem Smętarz dla zwierzaków. Pre-order od dnia premiery dostępny jest w zaskakująco niskiej cenie, która wynosi £13. Premiera wydania planowana jest na 25 marca. Pozostając jeszcze w temacie angielskiego oddziału sklepu Amazon, warto wspomnieć, że wystartował tam także pre-order na limitowanego steelbooka 4K UHD z filmem Venom, w którym znajdziemy polską wersję językową zarówno na płycie 4K UHD, jak i Blu-ray. Film zadebiutuje na fizycznych nośnikach już 4 lutego.

 12030770-1134646264932389.jpg 8317971_1-min.jpg

Sklep Zavvi.com uruchomił z kolei pre-order na wydanie 4K UHD z animacją Jak wytresować smoka 3, która niedługo zagości na ekranach kin. Z oczywistych względów nie znamy jeszcze jej daty premiery na fizycznych nośnikach oraz żadnych szczegółów specyfikacji płyt.

Swój pre-order na ostatnią część animacji od studia DreamWorks uruchomił również sklep Zoom.co.uk, który dodatkowo potwierdził, że w angielskim wydaniu z filmem Overlord znajdziemy polską wersję językową w postaci lektora i napisów. Specyfikację potwierdzającą obecność polskiej wersji uzupełnił również sklep Zavvi, który zaprezentował nam także ostateczny wygląd limitowanego steelbooka 4K UHD z tym filmem. Overlord zadebiutuje na angielskim rynku już 11 marca.

„Asterix i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru” w kwietniu na 4K UHD

Włosi w ostatnich dniach, za sprawą sklepu Amazon.it, doczekali się w końcu swoich pre-orderów na filmy Bumblebee (brak daty premiery), Jak wytresować smoka 3 (wstępna data premiery 22 maja), Spider-Man Uniwersum (brak daty premiery) i Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (premiera 14 marca).

Francuzi w międzyczasie mogli liczyć na zapowiedź swojego kolekcjonerskiego wydania 4K UHD z horrorem Geogre'a Romero pod tytułem Świt żywych trupów (premiera 23 kwietnia) oraz wydania z animacją Asterix i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru, która od 18 stycznia gości na ekranach polskich kin, a we Francji wyświetlana była już od 5 grudnia ubiegłego roku. Według Amazon.fr film trafi na fizyczne nośniki już 10 kwietnia.

81U0hIJKxHL._SL1500_.jpg

Na hiszpańskim Amazonie wystartował natomiast pre-order na tamtejsze wydanie z filmem Overlord, który zadebiutuje 22 marca. W swojej specyfikacji Amazon.es potwierdził, że na płycie znajdziemy polską wersję językową.

Niemiecki steelbook z „Aquamanem”

Na koniec przeglądu po zagranicznych rynkach jak zwykle warto jeszcze przenieść się do Niemiec, gdzie dzięki Amazonowi wystartowały zamówienia na standardowe wydanie 4K UHD z horrorem Smętarz dla zwierzaków, który w Niemczech zadebiutuje 28 marca, oraz na steelbooka z filmem Bumblebee (brak daty premiery). Niemiecki MediaMarkt ujawnił natomiast, jak będzie prezentował się tamtejszy limitowany steelbook z filmem Aquamana. Nadal jednak nie ujawniono daty premiery filmu.

fee_786_587_png.png

Polskie premiery – „Lista Schindlera” w steelbooku, „Aquaman”, „Venom” i inne

Ostatni tydzień przyniósł sporo ciekawych informacji z polskiego rynku wydawniczego. Poznaliśmy między innymi oficjalne marcowe zapowiedzi i pierwsze tytuły, które trafią do sprzedaży w kwietniu, od dystrybutora Galapagos oraz premiery lutego od dystrybutorów Imperial CinePix i Filmostrada.

Zacznijmy więc od marcowych nowości Galapagos. W marcu dystrybutor mający w swoim katalogu filmy studia Warner Bros. przygotował dla polskich fanów dwie premiery na nośniku 4K UHD. Będą nimi drugie części filmowych serii Creed i Fantastyczne zwierzęta. Nowy film ze świata Harry'ego Pottera pod tytułem Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda zagości w sklepach 13 marca, a Creed II będzie dostępny na rynku dwa tygodnie później, czyli 27 marca.

W ostatnich dniach poznaliśmy w końcu premiery lutego od Imperiala, który 13 lutego wypuści na nasz rynek film Venom. Komiksowa produkcja doczeka się na 4K UHD standardowego wydania w plastikowym opakowaniu, a na płycie obecny będzie oryginalny dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie Dolby Vision.

Pod koniec lutego, a dokładniej 28 lutego, doczekamy się na rodzimym rynku polskich wydań 4K UHD z filmem Lista Schindlera, którego dystrybutorem będzie Filmostrada. Film Spielberga oprócz standardowego wydania 4K UHD w plastikowym opakowaniu doczeka się także limitowanego steelbooka. Lista Schindlera również zostanie zaopatrzona w oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie Dolby Vision. Na płycie nie zabraknie również lektora (DTS 5.1) i polskich napisów.

Dzięki pre-orderowi w sklepie Gandalf.com.pl, we wtorek poznaliśmy jeszcze polską datę premiery wydania 4K UHD z filmem Aquaman, którego dystrybutorem będzie Galapagos. Najbardziej kasowa adaptacja komiksów DC zadebiutuje w polskich sklepach 24 kwietnia. Jak na razie nie znamy jeszcze specyfikacji płyt, ale możemy założyć, że znajdziemy na niej dźwięk Dolby Atmos i obraz Dolby Vision. Możliwe również, że Aquaman będzie kolejną produkcją Warnera, która zostanie wyposażona w dwie polskie ścieżki dźwiękowe, czyli lektora i dubbing.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Warner Bros. / Paramount Pictures