Co nowego na 4K UHD? - Hellboy, Dziadek do orzechów i inne

Kończący się tydzień oprócz standardowych pre-orderów na kinowe nowości przyniósł też garść ciekawych informacji na temat wydań 4K UHD z takimi filmami jak Hellboy czy Dziadek do orzechów i cztery królestwa oraz kilka ciekawych zapowiedzi steelbooków z produkcjami superbohaterskimi i nie tylko. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Dziadek do orzechów i cztery królestwa doczeka się edycji 4K UHD?

Na amerykańskim podwórku doczekaliśmy się między innymi oficjalnych komunikatów o premierach wydań 4K UHD z komedią Night School, w której główne role zagrali Kevin Hart i Tiffany Haddish, oraz horrorem Hell Fest, w którym wystąpili Bex Taylor‑Klaus, Amy Forsyth, Reign Edwards i Tony Todd. Pierwszy z filmów trafi do sprzedaży już 1 stycznia, a jego dystrybutorem będzie Universal Pictures. Na płycie UHD znajdziemy oryginalny dźwięk w formacie DTS:X oraz obraz w systemie HDR10. Horror Hell Fest zadebiutuje w amerykańskich sklepach tydzień później, czyli 8 stycznia, a za jego wydanie odpowiadał będzie Lionsgate. Na płycie UHD znajdziemy oryginalny dźwięk w formacie DTS:X oraz obraz w systemie Dolby Vision. Dodatkowo na Amazon.com wystartowały pre-ordery na kinowe premiery, czyli: Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, Green Book i Wdowy. Na ten moment nie znamy jednak żadnych dokładniejszych szczegółów na temat samych wydań oraz ich dat premier.

71uQtGBThTL._SL1464_.jpg 81nWhdi8Z+L._SL1500_.jpg

Co ciekawe, sklep BestBuy.com wprowadził ostatnio do swojej oferty także pre-ordery na wydania 4K UHD: wydanie standardowe i steelbook z filmem Dziadek do orzechów i cztery królestwa, czyli kolejną produkcją Disneya. Jest to o tyle interesujące, że w swój debiutancki weekend w amerykańskich kinach film zarobił tylko 20 milionów dolarów, a następnie odnotował duży spadek i po dwóch tygodniach w kinach miał na swoim koncie jedynie 35,2 miliona dolarów z amerykańskich kin. Wszystko wskazywało więc na to, że bedzie to kolejna produkcja Disneya, która po kiepskim wyniku w kinach nie doczeka się edycji na nośniku 4K UHD. Ostatnim takim przykładem jest chociażby film Krzysiu, gdzie jesteś?, który nie doczekał się wydania na nośniku 4K UHD, a w Polsce zostanie wydany wyłącznie na DVD. Jest jednak jeszcze za wcześnie, aby z pełnym przekonaniem stwierdzić, że Dziadek do orzechów... doczeka się edycji 4K UHD, bo pre-order na BestBuy może zostać w każdej chwili anulowany. Pewność będziemy mieli zapewne dopiero w pierwszych miesiącach 2019 roku, kiedy Disney oficjalnie zapowie fizyczne wydania z produkcją.

6311209_sa.jpg

Hellboy z 2004 roku na 4K UHD w marcu?

Równie interesującą informacją związaną ze sklepem BestBuy jest to, że pojawiła się w nim zapowiedź nowego wydania z filmem Hellboy z 2004 roku i istnieje duże prawdopodobieństwo, że chodzi tutaj o wydanie na nośniku 4K UHD. Jego premierę zapowiedziano na 5 marca 2019 roku.

Na koniec przeglądu amerykańskiego rynku warto jeszcze odnotować, że w ramach plotek pojawiły się informacje na temat daty premiery wydań 4K UHD z filmem Venom. Ujawniono, że wcześniejszy przeciek sugerujący, że widowisko od Sony trafi do sprzedaży już 18 grudnia, okazał się nieprawdziwy, a Sony planuje wypuszczenie fizycznych wydań z filmem 8 stycznia 2019 roku. W styczniu, a dokładniej już 1 stycznia, ma zadebiutować też film Źle się dzieje w El Royale. Mówi się także, że film Overlord od Paramount będzie miał swoją premierę na 4K UHD dosyć szybko, bo już w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Pamiętajcie jednak, że nadal są to nieoficjalne daty.

Limitowane steelbooki 4K UHD z Thorem i Strażnikami Galaktyki

Na brytyjskim rynku w ostatnich dniach za sprawą tamtejszego odziału serwisu Amazon doczekaliśmy się pre-orderów na najgłośniejszą premierę tego tygodnia, czyli wspomniany już wcześniej film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, który oprócz pojedynczej edycji doczeka się także zbiorczego dwupaku z pierwszą odsłoną serii. Ponadto, w Wielkiej Brytanii wystartowały jeszcze zamówienia na wydania 4K UHD z filmem Ocean ognia (premiera 18 lutego 2019 roku), a sklep Zavvi.com ogłosił, że w przyszły piątek, w który wypadnie tegoroczny Black Friday, ruszą pre-ordery na limitowane steelbooki 4K UHD z filmami Thor: Ragnarok i Strażnicy Galaktyki 2. Obydwa steelbooki będą miały swoją premierę już 26 listopada, a ich cena wyniesie £31.99. O dokładnej godzinie, w której ruszą pre-ordery, poinformujemy Was w najbliższych dniach.

Spider-Man: Homecoming również w steelbooku

W międzyczasie Niemcy doczekali się przede wszystkim zapowiedzi nowego steelbooka 4K UHD z filmem Spider-Man: Homecoming, który będzie miał swoją premierę 13 grudnia bieżącego roku, ale nie zabrakło też zapowiedzi steelbooka z filmem Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda i pre-orderów na standardowe wydania z animacjami Jak wytresować smoka i Jak wytresować smoka 2. Pierwsza i druga odsłona animowanej serii zadebiutuje 24 stycznia przyszłego roku.

Ponadto, na Amazon.de ruszyły jeszcze zapowiedzi edycji 4K UHD z filmem Overlord (brak daty premiery) i przyrodniczych dokumentów Our Nature i Haie - Monster der Medien (premiera 25 styczenia 2019 roku).

91Mvh15vM9L._SL1500_.jpg

Nieco mniej działo się na pozostałych rynkach europejskich, ale wygląda na to, że steelbook z filmem Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda będzie dosyć powszechną edycją tego filmu, ponieważ pre-order na metalowe wydanie ruszył także na francuskim Amazonie. Hiszpanie nie doczekali się z kolei żadnych nowych pre-orderów, ale tamtejszy Amazon ujawnił okładki wydań 4K UHD z serią Niezgodna: Niezgodna, Wierna i Zbuntowana (premiera 19 grudnia). Nic ciekawego nie wydarzyło się w ostatnich siedmiu dniach także na włoskim Amazonie.

Kończący się tydzień nie przyniósł nam żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Marvel / Sony Pictures