Co nowego na 4K UHD? – „Leon zawodowiec”, „Czerwona gorączka” w steelbooku i inne

Bieżący tydzień ponownie przyniósł nam sporo ciekawych zapowiedzi zarówno w standardowych edycjach, jak i steelbookach. Nie zabrakło pre-orderów na nowości oraz ogłoszeń anonsujących pojawienie się na nośniku 4K UHD kolejnych uwielbianych klasyków. Sprawdźcie wszystkie zapowiedzi, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Animowana „Wonder Woman”, pierwszy „Hellboy” i „Yesterday” z HDR10+

W tym tygodniu amerykańscy dystrybutorzy zwolnili nieco tempo i po zalewie zapowiedzi przygotowali tylko trzy komunikaty potwierdzające nadchodzące premiery wydań 4K UHD. Studio Warner Bros. potwierdziło, że 22 października w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z animacją pod tytułem „Wonder Woman: Bloodlines”. Na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz najprawdopodobniej oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 5.1.

Drugą zapowiedzią z 13 sierpnia był komunikat od wytwórni Sony Pictures, która stwierdziła, że 15 października w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z filmem pod tytułem „Hellboyz 2004 roku, w którym główne role zagrali Ron Perlman, Selma Blair i Doug Jones. Na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Co istotne, wydanie zostanie zaopatrzone w obydwie wersje filmu: kinową i reżyserską. Pre-order na wydanie pojawił się już na Amazon.com.

Studio Universal Pictures potwierdziło z kolei, że 24 września w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z „Yesterday”, za który odpowiada nagrodzony Oscarem reżyser Danny Boyle. Na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10+ oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Zbiorcze wydanie filmów DC i pakiet horrorów Jordana Peele'a

Na amerykańskim Amazonie w tym czasie wystartowały pre-ordery na wydania 4K UHD z kolekcją siedmiu filmów DC (premiera 1 października), pakietem horrorów Jordana Peele'a: „To my” i „Uciekaj!” (premiera 8 października) oraz na standardowe i kolekcjonerskie wydanie 4K UHD z filmem „Człowiek z blizną” (premiera 15 października). Pre-order na zbiorcze wydanie z filmami DC pojawił się również na Hdmoviesource.com.

Sklep BestBuy.com pokazał z kolei, jak będzie prezetował się jego limitowany steelbook z filmem „Spider-Man: Daleko od domu” i podobnie jak Target.com uruchomił przy okazji pre-order na kolekcjonerskie wydanie z filmem „Scarface”. Wspomniany Target dorzucił do swojej oferty jeszcze pre-order na wspomniane już dzisiaj zbiorcze wydanie z filmami DC, pokazując przy tym jego okładkę, i edycję 4K z filmem „Anna”.

Animowany „Aladyn” i „Czarownica” w steelbookach 4K UHD

W Wielkiej Brytanii w tym czasie Disney zaskoczył wszystkich miłośników nośnika 4K UHD i zapowiedział angielskie wydania 4K UHD z animacją „Aladyn” oraz filmem „Czarownica”. Oprócz standardowych edycji, które można zamawiać już na Amazonie i Zavvi.com, ruszyły też pre-ordery na limitowane steelbooki: „Czarownica” i „Aladyn”. Jeśli chodzi o daty premier, to „Aladyn” zawita do sklepów już 23 września, na „Czarownicę” fani Angeliny Jolie będą musieli poczekać nieco dłużej, bo do 7 października – są to daty standardowych edycji. W przypadku steelbooków obydwie produkcje pojawią się w metalowych opakowaniach dopiero 4 listopada.

Dodatkowo na Amazon.co.uk pojawiły się jeszcze pre-ordery na brytyjskie edycje 4K UHD z filmami: „Anna” (premiera 4 listopada), „Apollo 11” (premiera 4 listopada) i „Pewnego razu... w Hollywood” (brak daty premiery). Warto też nadmienić, że ujawniony został finalny wygląd okładki do zbiorczego wydania 4K UHD z serią „John Wick” (premiera 16 września).

„Apollo 11”, „Aniołki Charliego” z polską wersją i „Uniwersalny żołnierz” we Francji

Sporo w ostatnich dniach wydarzyło się też na francuskim rynku wydawniczym, gdzie wystartował pre-order na zapowiadane już wydanie 4K UHD z filmem „To wspaniałe życie” (premiera 20 listopada) oraz anonsowanego również steelbooka z filmem „Strażnicy” (premiera 27 listopada). Francuzi jako pierwsi wystartowali też ze zbieraniem zamówień na wydanie 4K UHD z filmem „Uniwersalny żołnierz” z 1992 roku, o którego pojawieniu wspominaliśmy tydzień temu. Według informacji, które podaje Amazon.fr, premiery wydania mamy spodziewać się 6 listopada. Dodatkowo Amazon uruchomił jeszcze pre-ordery na „Apollo 11” (premiera 20 listopada), „Yesterday” (premiera 13 listopada) i „Pewnego razu... w Hollywood” (premiera 18 grudnia) oraz zapowiedział, że niedługo będzie można składać zamówienia na steelbooka z filmem „Hellboy”, do którego dołączone zostaną kolekcjonerskie karty (premiera 19 września), oraz francuskie wydanie 4K UHD z filmem „Aniołki Charliego”, w którym znajdziemy polską wersję językową (premiera 21 października).

Niewiele działo się natomiast we Włoszech i Hiszpanii, gdzie ruszył jedynie pre-order na hiszpańskie wydanie goszczącego obecnie na ekranach kin filmu „Hobbs i Shaw”. Jak podaje Amazon.es, produkcja zawita na fizyczne nośniki 22 listopada.

81sEFcf-GfL._SL1500_.jpg

„Czerwona gorączka” w steelbooku i „Leon zawodowiec” jeszcze w tym roku na 4K UHD!

Niemiecki Amazon dorzucił na zamknięcie zagranicznego przeglądu swoje pre-ordery na metalowe wydanie 4K UHD z filmem „Czerwona gorączka” oraz standardową edycję i steelbooka z filmem „Pewnego razu... w Hollywood” (premiera 17 stycznia 2020 roku). Do tego pojawiły się też wizualizacje niemieckich steelbooków z filmami „Deadpool 2” (premiera 2 października), „X-Men: Mroczna Phoenix” (premiera 17 października) i „Spider-Man: Daleko od domu” (premiera 25 listopada). Tamtejszy Saturn uzupełnił jeszcze te zapowiedzi o swój pre-order na steelbooka z filmem „Czerwona gorączka”.

yrdi4lf7.jpg

Najciekawszą informacją z niemieckiego podwórka, a dla wielu zapewne i ze wszystkich rynków, jest zapowiedź europejskiego wydania 4K UHD z filmem „Leon zawodowiec”, w którym główne role zagrali Jean Reno, Natalie Portman i Gary Oldman. Jak podaje niemiecki Amazon, już 24 października mamy doczekać się premiery jubileuszowego wydania 4K UHD z okazji 25. rocznicy premiery. Do tej pory film na 4K UHD ukazał się jedynie w USA i Kanadzie.

„Detektyw Pikachu”, „Godzilla II: Król potworów” oficjalnie w październiku na polskim rynku

W przypadku polskiego podwórka ponownie nie doczekaliśmy się żadnych nowych zapowiedzi, ale warto nadmienić, że już oficjalnie możemy stwierdzić, że 16 października do naszych sklepów trafią wydania 4K UHD z filmami „Pokémon: Detektyw Pikachu”, „Godzilla II: Król potworów”. Ich dystrybutorem będzie Galapagos.

 

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Disney / Les Films du Dauphin