Co nowego na 4K UHD? - Matrix w steelbookach, Rambo, Wyspa tajemnic i inne

Drugi tydzień z rzędu mamy dobre wiadomości dla miłośników wydań 4K UHD z polską wersją językową. W najnowszym wpisie z serii „Co nowego na 4K UHD?” przynosimy Wam informacje o polskich wersjach w zapowiedzianych właśnie edycjach 4K UHD z filmami Wyspa tajemnic, Hansel i Gretel: Łowcy oraz Bad Boys I i II. Po raz kolejny zadowoleni będą również wielbiciele klasycznego horroru oraz kina akcji z lat 80. i 90. Poznajcie szczegóły.

Trylogia Matrixa w steelbookach

W ostatnich dniach na amerykańskim Amazonie wystartowały pre-ordery na kolejne dwie części serii Matrix, potwierdzające tym samym wcześniejsze spekulacje sugerujące, że wydania 4K UHD z filmami Matrix: Reaktywacja i Matrix: Rewolucje trafią do sprzedaży w październiku – dokładną premierę wydań wyznaczono w USA na 2 października. Dostępne będzie również zbiorcze wydanie trylogii oraz coś dla miłośników metalowych opakowań. Każdy z trzech filmów otrzyma bowiem swojego steelbooka 4K UHD, na razie jednak pre-ordery na metalowe opakowania ruszyły tylko w sklepie BestBuy. Należy się jednak spodziewać, że wkrótce steelbooki zawitają także na europejski rynek, a na płytach prawdopodobnie znajdziemy polską wersję językową, tak jak to miało miejsce w wydaniu z pierwszym filmem serii.

6289699_sa.jpg

Potwierdziła się również informacja, którą anonsowaliśmy w poprzednią niedzielę, o wydaniu 4K UHD z trylogią X-Men. Pre-order wystartował już na amerykańskim Amazonie z datą premiery wyznaczoną na 25 września. Oprócz tego na Amazon.com ruszyły także pre-ordery na wydania z filmami: BlacKkKlansman (brak daty premiery) Szybcy i wściekli, Za szybcy, za wściekli i Szybcy i wściekli: Tokio Drift. Premierę wszystkich trzech filmów z serii zapowiedziano na 2 października.

W tym tygodniu poznaliśmy również dokładną specyfikację płyty 4K UHD z filmem The Big Lebowski, która znajdzie się w specjalnym wydaniu z okazji 20 rocznicy filmu. Na płycie umieszczony zostanie oryginalny dźwięk w formacie DTS:X i obraz w systemie HDR10. Ponadto pojawiła się zapowiedź wydania 4K UHD z kolejną animacją opartą na komiksach amerykańskiego wydawnictwa DC Comics – Liga Sprawiedliwości: Tron Atlantydy trafi do sprzedaży 13 listopada. Poznaliśmy także daty premier wydań 4K UHD z filmami Uncle Drew25 września – i Szpieg, który mnie rzucił30 października. Pojawiła się też informacja o premierze wydania Blu-ray z filmem Tucker. Konstruktor marzeń w reżyserii Francisa Forda Coppoli – 28 sierpnia. Co ciekawe, film ma trafić również do dystrybucji cyfrowej w wersji 4K z obrazem w systemie Dolby Vision, ale jak na razie nie mamy żadnych informacji o fizycznych wydaniach 4K UHD.

81+Gm+hxz3L._SL1500_.jpg 71H8Go3qNdL._SL1500_.jpg

Wyspa tajemnic oraz Hansel i Gretel: Łowcy czarownic z polską wersją

Na angielskim rynku pojawiły się natomiast pre-ordery na wydania 4K UHD z filmami Hansel i Gretel: Łowcy czarownic oraz Wyspa tajemnic. Obydwa filmy zadebiutują na rynku 8 października i znajdziemy w nich polską wersję językową. Na 29 października zapowiedziano premierę filmu Sicario 2 (dostępnego także w steelbooku). Tymczasem na Zavvi ruszyły zamówienia na brytyjskie edycje 4K UHD z filmami: Hook (premiera 8 października), Bad Boys i Bad Boys II (premiera 10 września) – obydwa filmy z polskimi napisami i lektorem – oraz wspomnianymi już w tym wpisie trzema częściami serii Szybcy i Wściekli: Szybcy i wściekli, Za szybcy, za wściekli i Szybcy i wściekli: Tokio Drift (premiera 8 października).

817ty734J5L._SL1500_.jpg 91SDLEQa1pL._SL1500_.jpg

Rambo i horrory Carpentera na 4K UHD jeszcze w tym roku

Nieco więcej nowości wyszło na światło dzienne u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie zapowiedziano wydania 4K UHD z kilkoma klasycznymi tytułami. Wśród nich znalazły się filmy akcji z Sylvestrem Stallone: Na krawędzi oraz trzy pierwsze części Rambo (premiera 8 listopada), a także klasyczne hororry Johna Carpentera, czyli Oni żyją, Książę ciemności i Mgła (premiera 25 października). Na Amazon.de pojawił się natomiast pre-order na wydanie 4K UHD z filmem Superman z 1978 roku. Oficjalna data premiery nie została jeszcze ujawniona. Na Amazon.de ruszył również pre-order na film The Meg. Pojawiła się też data premiery, sugerująca, że film trafi do sklepów dopiero 3 stycznia – wcześniej mówiło się o premierze jeszcze w grudniu tego roku.

Hiszpański Amazon ujawnił specyfikację wydania 4K UHD z filmem Ciche miejsce, potwierdzając tym samym, że na płycie UHD znajdzie się polska wersja językowa w postaci lektora i napisów. Premiera wydania odbędzie się 5 września. Na tamtejszym Amazonie ruszyły jeszcze pre-ordery na filmy Drapacz chmur oraz Pierwsza noc oczyszczenia. Obydwa tytuły trafią do sklepów 7 listopada.

918il0n13ZL._SL1500_.jpg

Na koniec warto odnotować, że na francuskim Amazonie wystartował pre-order na steelbooka 4K UHD z filmem Braveheart, którego zapowiadaliśmy już dwa tygodnie temu. Wiemy już, że film trafi do sprzedaży 7 listopada, ale wygląd wydania cały czas pozostaje tajemnicą.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Warner Bros. / Orion Pictures / Paramount Pictures