Co wiemy o platformie streamingowej Disneya? Ile trzeba będzie zapłacić za dostęp?

Szef Disneya, Bob Iger, ujawnił kilka informacji na temat streamingowego serwisu Disneya, który ma zadebiutować w przyszłym roku i stanowić najpoważniejszą konkurencję dla Netfliksa.

Cały czas nie znamy oficjalnej daty uruchomienia serwisu, ale najprawdopodobniej będzie to druga połowa 2019 roku. Oprócz pokaźnej biblioteki z filmami Disneya i Foxa platforma będzie oferowała oryginalne treści przygotowane specjalnie z myślą o premierze serwisu streamingowego. Bedą to między innymi serial Gwiezdnych Wojen, Monsters, Inc. i High School Musical oraz filmy Zakochany kundel i Noelle. Wśród planowanych filmowych oryginalnych produkcji Disneya znajdą się również takie marki jak Don Kichot ze scenariuszem Billy'ego Raya, Stargirl w reżyserii Julii Hart, Togo wyreżyserowane przez Ericsona Core'a, The Paper Magician, Trzech mężczyzn i dziecko oraz Miecz w kamieniu.

Szef Disneya potwierdził, że platforma nie będzie dedykowana treściom sportowym, które cały czas będą obecne za pośrednictwem ESPN. W ramach nowej platformy studio przygotowuje usługę Disney Play, na której dostępne będą treści dla całej rodziny, ale jednoczenie nie zamierza też rezygnować ze swojej platformy Hulu, w której po przejęciu aktywów Foxa będzie miało większość udziałów. To właśnie Hulu ma być miejscem, do którego będą trafiały materiały z kategorią wiekową R.

Na platformie Disneya nie znajdziemy, przynajmniej na razie, niektórych filmów z serii Gwiezdnych Wojen, ponieważ prawa do ich dystrybucji pozostają w rękach innych podmiotów.

Bob Iger wypowiedział się również w kwestii cen miesięcznego abonamentu za dostęp do serwisu. Według szefa Disneya nowa platforma streamingowa zaoferuje ceny niższe niż te proponowane aktualnie przez Netflix. Trzeba jednak pamiętać, że Netflix oferuje trzy rodzaje abonamentów. W USA ich ceny to odpowiednio: $7.99 za pakiet podstawowy, $9.99 za pakiet z dostępem do treści HD i $11.99 za pakiet z dostępem do treści w jakości 4K.

Czy Disney zaoferuje widzom dostęp do treści w najwyższej rozdzielczości z systemem obrazu HDR i Dolby Vision? Na to pytanie cały czas nie znamy odpowiedzi.

Warto dodać, że usługa będzie początkowo dostępna tylko w USA, a wprowadzenie jej na kolejne rynki międzynarodowe zaplanowane jest na późniejszy okres.

źródło: Broadbandtvnews.com /zdj. Disney