Disney nie chce zmieniać Deadpoola - Kevin Feige potwierdza

Po przejęciu Foxa przez Disneya jedną z najpopularniejszych marek, jakie trafiły w ręce Marvela, stał się Deadpool. Niektórzy z fanów popularnego superbohatera obawiali się, że jego postać zostanie sprowadzona do niższej kategorii wiekowej w filmach Disneya, ale Kevin Feige potwierdził właśnie, że tak się nie stanie. Poznajcie szczegóły.

Deadpool długo nie mógł trafić na duży ekran, ale gdy w końcu w 2016 roku zadebiutował w kinach, od razu stał się jedną z najbarwniejszych postaci superbohaterskiego kina i przyniósł Foxowi całkiem przyzwoity zarobek. Ryan Reynolds niedawno powrócił jako Najemnik z nawijką w kontynuacji, a teraz prezes Marvela zapewnia, że Deadpool będzie dalej rozwijał się pod skrzydłami Disneya.

Kevin Feige, w wypowiedzi dla Variety potwierdził ostatnie zapewnienia szefa Disneya, Boba Igera, który przyznał, że Disney nie zrezygnuje z Deadpoola w kategorii wiekowej R.

Kiedy wiedzieliśmy, że doszło do transakcji, Bob powiedział nam — on nie jest zepsuty, nie naprawiaj go — Nie ma wątpliwości, że Deadpool działa, więc dlaczego mielibyśmy go zmieniać?

Obydwie części Deadpoola zarobiły w kinach ponad 1,5 miliarda dolarów, a ich oficjalny budżet wyniósł w sumie 168 mln dolarów. Nie powinniśmy więc martwić się, że Disney będzie chciał rezygnować z tak dochodowej marki. Jak na razie nie wiemy, jednak kiedy studio zdecyduje się na ponowne wprowadzenie popularnego bohatera do kin.

źródło: Variety.co m / zdj. 20th Century Fox / Disney