Dziewięć filmów o Spider-Manie? Deadpool i Wolverine dołączą do Pajączka?

Już za niecałe dwa tygodnie do kin trafi drugi solowy film o przygodach Spider-Mana wchodzący w skład filmowego uniwersum Marvela. Nowe plotki sugerują jednak, że dla Toma Hollanda jest to dopiero początek długiej drogi w roli popularnego Pajączka. Poznajcie szczegóły.

Po wydarzeniach z ostatniej części „Avengers” wydaje się, że postać Spider-Mana będzie istotną częścią czwartej fazy filmowego uniwersum Marvela, a najnowsze plotki zdają się to potwierdzać. Przecieki sugerują bowiem, że Marvel i Sony Pictures mają w planach stworzenie w sumie aż dziewięciu filmów o przygodach popularnego Pajączka, którego przez cały ten czas ma grać Tom Holland. Według plotek po premierze filmu „Daleko od domu” fanów Spider-Mana czeka jeszcze jeden film, który zakończy historię Petera Parkera jako ucznia szkoły średniej, a kolejne trzy filmy skoncentrują się na jego studenckim życiu. Ostatnią częścią serii ma być z kolei trylogia poświęcona dorosłemu Spider-Manowi i tutaj, co najciekawsze, plotki mówią o jego wspólnych przygodach z Deadpoolem i Wolverinem. Wiemy, że na razie Marvel cały czas zastanawia się jeszcze, jak wprowadzić do swojego uniwersum postacie mutantów, które po przejęciu Foxa stały się własnością Disneya, a według Kevina Feigego będziemy musieli długo poczekać na występy nowych X-Menów. Jednak perspektywa pojawienia się Deadpoola i Wolverine'a obok dorosłego Spider-Mana jest bez wątpienia dla fanów komiksów jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów, który Marvel może zrealizować na dużym ekranie.

Porcja nowych plotek sugeruje też, że będziemy musieli zdecydowanie dłużej poczekać na pojawienie się ikonicznej drużyny superzłoczyńców nazywanej Sinister Six. Wcześniej mówiło się, że to właśnie jej członkowie mają być przeciwnikami superbohaterów Marvela w najbliższych latach, ale teraz przecieki sugerują, że całą drużynę możemy zobaczyć dopiero w ostatnich filmach o Spider-Manie. Wcześniej będziemy natomiast śledzić powstawanie grupy za sprawą solowych przygód ich pojedynczych członków. Do tej pory w filmach o Spider-Manie dużą rolę odgrywał jedynie Vulture, ale wiemy już, że „Daleko od domu” wprowadzi do MCU kolejnego istotnego przeciwnika Pajączka, czyli Mysterio

„Spider-Man: Daleko od domu” trafi do kin 5 lipca 2019 roku. Reżyserią produkcji zajmie się Jon Watts, a w rolach głównych wystąpią: Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei i Zendaya.

źródło: Wegotthiscovered.com / zdj. Sony Pictures / Marvel