Film Łotr 1 doczeka się serialowego prequela na platformie Disney+

Prezes i dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, ogłosił dzisiaj, że Lucasfilm pracuje nad drugim aktorskim serialem w świecie Gwiezdnych wojen, który będzie emitowany na platformie Disney+. Poznajcie szczegóły.

Serial dołączy do produkcji The Mandalorian, który będzie pierwszym serialem aktorskim w uniwersum Star Wars i opowie przygody szpiega Cassiana Andora w początkowych latach trwania Rebelii przed wydarzeniami z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie. W roli głównego bohatera powróci Diego Luna, który wcielał się w tę postać we wspomnianym filmie.

Powrót do świata Gwiezdnych Wojen jest dla mnie czymś wyjątkowym. Mam mnóstwo wspaniałych wspomnień związanych z pracą nad filmem i znajomości, które zawarłem podczas tej podróży. Przed nami fantastyczna przygoda, a nowy format pozwoli nam na lepsze przedstawienie tego bohatera.

Oficjalnie ogłoszono, że serial będzie thrillerem szpiegowskim pełnym odważnych misji, które mają na celu przywrócić nadzieję galaktyce będącej w uścisku bezwzględnego Imperium i pokazującym widzom, jak wyglądało życie szpiega Rebelii. Data premiery serialu nie została jeszcze ogłoszona.

Platforma Disney+ ujrzy światło dzienne w przyszłym roku, ale trzeba pamiętać, że usługa będzie początkowo dostępna tylko w USA, a wprowadzenie jej na kolejne rynki międzynarodowe zaplanowane jest na późniejszy okres.

źródło: ComicBook.com/ zdj. Disney