Filmowe premiery tygodnia 03.02-09.02: „365 dni”, „Boże Ciało”, „Birds of Prey” i inne

W przyszły piątek do kin wejdzie pierwsze z tegorocznych widowisk DC Comics, film „Birds of Prey” z Margot Robbie w roli głównej. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć także polski film erotyczny „365 dni”, a na fizycznych nośnikach zadebiutują filmy „Ad Astra” i nasz oscarowy kandydat „Boże Ciało”. Nie zabraknie też premier w serwisach HBO GO oraz Netflix. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 3 do 9 lutego? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „Ad Astra” na 4K UHD i „Boże Ciało” na Blu-ray

W przyszłym tygodniu nie zabraknie kilku ciekawych premier na fizycznych nośnikach, a złożą się na nie takie produkcje jak: nasz oscarowy kandydat „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy, widowisko science fiction z Bradem Pittem, czyli „Ad Astra”, oraz animacja Angry Birds 2 Film”.

Boże Ciało” zadebiutuje na fizycznych nośnikach 3 lutego, a w sprzedaży dostępne będą standardowe wydania Blu-ray i DVD. Warto jednak odnotować, że przez pierwsze dwa tygodnie film dostępny będzie wyłącznie w sieci Empik. W przypadku polskiej ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format DTS-HD Master Audio 5.1.

Film „Ad Astra” doczeka się standardowych wydań DVD, Blu-ray i 4K UHD. Na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10+ oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Film wyposażony będzie także w polskiego lektora w formacie Dolby Digital 5.1 i polskie napisy. Jeśli natomiast chodzi o animację „Angry Birds 2 Film”, to możemy liczyć na standardowe edycje DVD i Blu-ray. Na niebieskim krążku obecna będzie oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD MA 5.1, polski dubbing w formacie Dolby Digital 5.1 i napisy.

Na pozostałe premiery złożą się kolejne edycje DVD wchodzące w skład serii „Platinum Collection”. Będą to tytuły: „Havana”, „The Holiday”, „Notting Hill” i „To skomplikowane”.

 

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

3 lutego

Boże Ciało (2019) BD

plastikowe

Kino Świat

3 lutego

Boże Ciało (2019) DVD

plastikowe

Kino Świat

5 lutego

Ad Astra (2019) 4K UHD [HDR10+, HDR10, Dolby Atmos (oryg.)] (+BD)

plastikowe

Imperial CinePix

5 lutego

Ad Astra (2019) BD

plastikowe

Imperial CinePix

5 lutego

Ad Astra (2019) DVD

plastikowe

Imperial CinePix

5 lutego

Angry Birds 2 Film (2019) BD

plastikowe

Imperial CinePix

5 lutego

Angry Birds 2 Film (2019) DVD

plastikowe

Imperial CinePix

6 lutego

Platinum Collection: Havana DVD

plastikowe

Filmostrada

6 lutego

Platinum Collection: Notting Hill DVD

plastikowe

Filmostrada

6 lutego

Platinum Collection: The Holiday DVD

plastikowe

Filmostrada

6 lutego

Platinum Collection: To skomplikowane DVD

plastikowe

Filmostrada

Premiery na polskim oddziale iTunes i Apple TV+ – brak nowości

W serwisie Apple TV+ nie zaplanowano na przyszły tydzień żadnych premier. Premier z polską wersją językową zabraknie w kolejnych dniach także w serwisie iTunes.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

4 lutego

545 Madd Maxx: 1970 Mustang Fastback (2020)

HD

brak

4 lutego

Alien Contact (2020)

HD

brak

4 lutego

Cristiano Ronaldo: The One and Only (2019)

HD

brak

4 lutego

Finding Farideh (2018)

HD

brak

4 lutego

H4 (2013)

HD

brak

4 lutego

Heavenquest: A Pilgrim's Progress (2020)

HD

brak

4 lutego

On Va Continuer!: The Lost Bayou Ramblers (2019)

HD

brak

4 lutego

Police Killing (2019)

HD

brak

4 lutego

Raphael: The Lord of the Arts (2017)

HD

brak

4 lutego

The Greatest Race - Hislop vs Fogarty (2019)

HD

brak

7 lutego

Audio Obscura X Rijksmuseum present Underworld (2019)

HD

brak

Premiery na polskim Netfliksie i HBO GO – „Locke & Key” i „Koniara” od Netfliksa

Na Netfliksie najgłośniejszą premierą przyszłego tygodnia będzie serial „Locke & Key” oparty na popularnej serii komiksów autorstwa scenarzysty Joego Hilla oraz rysownika Gabriela Rodrigueza pod tym samym tytułem. Seria „Locke & Key”, to komiks utrzymany w konwencji horroru opowiadający o trójce rodzeństwa, które wraz ze swoją matką Niną wprowadza się do starego domu należącego do rodziny ich tragicznie zmarłego ojca. Nowi mieszkańcy odkrywają, że stare domostwo kryje w sobie wiele tajemnic, a klucze do różnych drzwi w rezydencji mają magiczną moc zamieniania ludzi w duchy lub wymazywania pamięci. Wszystkie z kluczy chce zdobyć istota imieniem Dodge, która z ich pomocą zamierza otworzyć drzwi piekieł i wpuścić demony do ziemskiego świata. Wszystkie odcinki serialu będzie można oglądać w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Drugą godną uwagi premierą amerykańskiego giganta streamingowego będzie film „Koniara” zapowiadany jako unikalne i introspektywne studium postaci, która albo posiadła zdolność postrzegania przyszłości, albo cierpi na szczególną formę schizofrenii. Film napisał i wyreżyserował Jeff Baena, a główną rolę zagrała Alison Brie. W jego wypadku również będziemy mieli do czynienia z obrazem w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalnym dźwiękiem w formacie Dolby Atmos.

W przypadku produkcji na licencji Netflix przygotował na przyszły tydzień nowe odcinki seriali „Wikingowie”, „Supergirl” oraz filmy „Piotruś Królik”, „Ella i John”, a także „Paweł, apostoł Chrystusa”.

Na HBO GO pojawią się z kolei nowe odcinki seriali „Opowiedz mi bajkę” i „Nowy papież”, a jedną z nowości będzie serial dokumentalny pod tytułem „McMiliony” opowiadający o milionowym oszustwie w loterii firmy McDonald's. W przypadku filmowych produkcji możemy natomiast liczyć na takie tytuły jak: „Kopciuszek” i „Rocketman”.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

3 lutego

Klub Kaylie: Sezon 3

4K (DV, HDR10)

4 lutego

Tom Papa: You're Doing Great!

4K

5 lutego

Farmaceuta: Miniserial

4K (DV, HDR10)

5 lutego

Wesele babci

4K

6 lutego

Cagaster of an Insect Cage: Sezon 1

HD

7 lutego

Hologramowa miłość: Sezon 1

4K

7 lutego

Jeźdźcy smoków: Załoga ratunkowa: Sezon 2

HD

7 lutego

Koniara

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

7 lutego

Kto zabił Malcolma X?: Sezon 1

HD

7 lutego

Locke & Key: Sezon 1

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

8 lutego

Van Helsing: Sezon 4

HD

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

3 lutego

Ella i John

3 lutego

Paweł, apostoł Chrystusa

3 lutego

Piotruś Królik

3 lutego

Supergirl

6 lutego

Wikingowie

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

3 lutego

A może Adolf?

4 lutego

All American II, odcinek 11

4 lutego

McMiliony, odcinek 1

5 lutego

Cudotwórcy: Wieki ciemne, odcinek 2

5 lutego

Ich własna liga

6 lutego

Prezydent z kreskówki III, odcinek 2

6 lutego

Szczypta romansu

7 lutego

Babylon Berlin II, odcinki 5-6

7 lutego

Między nami bliźniętami

7 lutego

Młody Sheldon III, odcinek 14

7 lutego

Na planie

7 lutego

Nowy papież, odcinek 9

7 lutego

OK K.O.! Po prostu walcz, odcinki 1-58 (cały sezon)

7 lutego

Opowiedz mi bajkę II, odcinki 10

7 lutego

Wampiry: Dziedzictwo II, odcinek 12

8 lutego

Kopciuszek

8 lutego

Rafaël

8 lutego

W potrzebie IV, odcinek 1

9 lutego

Dzień po moim odejściu

9 lutego

Najlepsi wrogowie

9 lutego

Rocketman

9 lutego

Współczesna rodzina XI, odcinek 1

Kinowe premiery – „Birds of Prey” otwierają superbohaterski sezon w kinach

W przyszły piątek w kinach prym wiodła będzie pierwsza z tegorocznych superbohaterskich produkcji od DC Comics pod tytułem „Birds of Prey”, w której do roli Harley Quinn powróci Margot Robbie. Obok popularnej bohaterki na ekranie pojawią się Rosie Perez jako Renee Montoya, Mary Elizabeth Winstead jako Huntress i Jurnee Smollett-Bell jako Black Canary. W głównego przeciwnika bohaterek, czyli Czarną maskę, wcielił się Ewan McGregor, a jego pomocnika o pseudonimie Zsasz  zagrał Chris Messina. Jak na razie nie wiemy jeszcze, jak produkcję oceniają zagraniczni krytycy, ponieważ embargo na pełnoprawne recenzje zostanie zniesione dopiero 5 lutego, czyli na dwa dni przed kinową premierą. Do tego czasu musimy posiłkować się jedynie pierwszymi reakcjami z mediów społecznościowych, o których informowaliśmy kilka dni temu. Pamiętajcie jednak, by do pierwszych opinii podchodzić z pewnym dystansem, bowiem z rzadka są one dla filmów niekorzystne.

W kinach będzie można zobaczyć także polski film erotyczny pod tytułem „365 dni” bazujący na bestsellerowej powieści erotycznej Blanki Lipińskiej pod tym samym tytułem. Jego reżyserem jest Barbara Białowąs, a scenariusz napisali Tomasz Klimala, Tomasz Mandes i sama reżyserka. W głównych rolach na ekranie pojawi się debiutująca w kinach Anna-Maria Sieklucka i włoski aktor Michele Morrone. W pozostałej obsadzie pojawili się: Tomasz Stockinger (ojciec Laury), Magdalena Lamparska (Olga), Natasza Urbańska (Anna), Natalia Janoszek (Karolina) oraz Otar Saralidze (Domenico).

Uwagę widzów przykuje zapewne także film „Kłamstewko”, za który odpowiada w roli scenarzysty i reżysera Lulu Wang. Główną bohaterką filmu jest wychowana w Stanach Zjednoczonych Billi (w tej roli Awkwafina), która odwiedza swoją rodzinę w Chinach i dowiaduje się, że jej babcia jest śmiertelnie chora i zostało jej już tylko kilka tygodni życia. Pozostali członkowie rodziny zamierzają jednak utrzymać tę informację w tajemnicy nawet przed samą zainteresowaną, aby zapewnić jej szczęście w ostatnich chwilach na świecie. Wszyscy członkowie rodziny gromadzą się w rodzinnym domu pod pretekstem zbliżającego się wesela i starają się spełniać wszystkie zachcianki staruszki. Dla głównej bohaterki rodzinny zjazd jest świetną okazją do odnowienia relacji z krewnymi, którzy przed laty opuścili rodzinne miasteczko i wyruszyli w różne strony świata.

Birds of Prey” (od 7 lutego)

A znacie to o policjantce, kanarku, wariatce i mafijnej księżniczce? Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) to pokręcona historia, opowiadana przez samą Harley w stylu, w jakim tylko ona może ją opowiedzieć. Kiedy najbardziej narcystyczny z bandziorów Gotham, Roman Sionis, i jego oddana prawa ręka Zsasz biorą na cel niejaką Cass, w poszukiwania dziewczyny angażuje się całe miasto. Nieprawdopodobny zbieg okoliczności krzyżuje drogi Harley, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi. Cztery diametralnie różniące się kobiety nie mają wyjścia. Muszą współpracować, żeby pokonać Romana.

 „365 dni” (od 7 lutego) 

Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go.

„Kłamstewko” (od 7 lutego)

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

„Haker” (od 7 lutego)  

Benjamin ma 13 lat i już jest odnoszącym sukcesy hakerem. Świat internetu jest dla niego odskocznią od trudów życia codziennego. Chłopiec w wieku siedmiu lat stracił matkę i nigdy nie poznał swojego ojca. Pewnego dnia odwiedza go dwóch mężczyzn z wywiadu twierdzących, że znaleźli nagranie video, na którym może być matka Benjamina. Kiedy szok mija, Benjamin postanawia rozpocząć własne dochodzenie w sprawie tego, co stało się jego rodzicielce. Z pomocą przychodzi mu Savannah, która mieszka z nim w tym samym ośrodku. Szybko okazuje się, że jego matka nie była tym, za kogo ją uważał i brała udział w tajnej, rządowej misji.

„Monos. Oddział małp” (od 7 lutego)

Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza „Organizacja” daje im rozkazy przez radio, przydziela im krowę Shakirę, karabiny maszynowe do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych. Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z „Władcy much” zostają sam na sam ze swoimi demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi…

„Gang zwierzaków” (od 7 lutego) 

Gdy w Robopolis mieście przyszłości władzę przejmują zbuntowane roboty, ludzie muszą natychmiast opuścić miasto. Grupa rozpieszczonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych z elegancką kotką Bellą na czele, nie bardzo umie radzić sobie bez swoich opiekunów. Co innego bezpański pies Roger. On jest w siódmym niebie. Zna ulice jak własną kieszeń i bez nadzoru ludzi łatwo potrafi zdobyć smaczne kąski i wywieść w pole mechanicznych stróżów prawa. Wkrótce jednak nawet on zaczyna tęsknić za ludźmi, bo roboty zaczynają się coraz bardziej panoszyć i planują zburzenie całego miasta. Roger, jego przyjaciel Bob czyli robot o gołębim sercu oraz Bella i jej zadzierający nosa kompani, muszą połączyć siły w walce o swoje domy, miasto, może nawet cały świat, a przy okazji o swoich kochanych opiekunów

„Miłość mojego brata” (od 7 lutego)  

Karim oraz Sophia znają się na wylot i nadspodziewanie dobrze odnajdują się w nowej sytuacji. Choć zupełnie różni, świetnie się ze sobą dogadują, spędzając razem całe dnie. Czas wypełnia im słodkie lenistwo, imprezy i niekończące się rozmowy na mniej lub bardziej poważne tematy. Sielanka nie trwa jednak wiecznie, a kończy się z chwilą, gdy Karim spotyka na swojej drodze atrakcyjną kobietę…

„Marianne i Leonard: Słowa miłości” (od 7 lutego)  

Piękna i dramatyczna historia miłosna Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen. Ich miłość zaczęła się na początku lat 60. na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, która była wówczas mekką zagranicznych artystów, pisarzy i muzyków. Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po nieudanym małżeństwie. Film opowiada o tym, jak ewoluowała ich miłość, kiedy Leonard stał się już odnoszącym sukcesy muzykiem, o tym jaką niezwykłą siłą inspirowania innych emanowała Marianne. To dzięki niej powstały nieśmiertelne piosenki "So Long, Marianne" czy "Bird on a Wire". To dzięki niej Nick Broomfield, reżyser tego dokumentu zaczął kręcić filmy. Wykorzystując archiwalne nagrania i wywiady, Nick Broomfield opowiada o pięknej i romantycznej miłości. Aż do ostatniego, niezwykle przejmującego rozdziału. Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy

 

źródło: zdj. Warner Bros. / DC Comics / 20th Century Studios