Filmowe premiery tygodnia 09.09-15.09: „Detektyw Pikachu”, „Piłsudski” i inne

Przyszły tydzień przyniesie nam premierę cyfrowej wersji filmu „Pokémon: Detektyw Pikachu” oraz animacji „Kraina cudów”, a do kin zawita „Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy, w którym Józefa Piłsudskiego zagrał Borys Szyc. Netflix w tym czasie zaprezentuje nam swoją wersję kultowych „Zagubionych”, a HBO GO rozpocznie emisję nowego sezonu serialu „Pokój 104”. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 9 do 15 września? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „W rytmie Kuby” i „Bitwa o honor miasta” na DVD

Przyszły tydzień nie przyniesie nam żadnych większych nowości nie tylko na Blu-ray, ale nawet na DVD. Najwięksi polscy dystrybutorzy tacy jak Galapagos, Imperial, Filmostrada, Monolith oraz Kino Świat zdecydowali się na wypuszczenie swoich pierwszych lub kolejnych wrześniowych premier dopiero w drugiej połowie miesiąca. W następnym tygodniu na polskim rynku wydawniczym zadebiutują więc tylko edycje DVD od TVP z filmami: „W rytmie Kuby” i „Bitwa o honor miasta”. Obydwie produkcje dostępne będą w sprzedaży od 13 września. Pierwsza z nich trafi do limitowanej dystrybucji wyłącznie w sieci Empik.

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

13 września

Bitwa o honor miasta (2018) DVD

plastikowe

TVP

13 września

W rytmie Kuby (2018) DVD

plastikowe

TVP

Premiery na polskim oddziale iTunes – „Pokémon: Detektyw Pikachu” i „Kraina cudów” w 4K z Dolby Vision

Odrobinę domowej rozrywki w lepszej jakości dostarczy nam w przyszłym tygodniu serwis iTunes. Już w poniedziałek na platformie firmy Apple zadebiutuje cyfrowa wersja filmu „Pokémon: Detektyw Pikachu”, w którym głosu głównemu bohaterowi użyczył Ryan Reynolds. Produkcję Warnera, która pod koniec września zadebiutuje w naszym kraju na fizycznych nośnikach 4K UHD i Blu-ray, będzie można oglądać na iTunes w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Trzy dni później, czyli 12 września, w jakości 4K z systemem obrazu Dolby Vision w serwisie zadebiutuje jeszcze animacja „Kraina cudów”, która jak na razie nie doczekała się jeszcze zapowiedzi polskich wydań fizycznych.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

9 września

…gdy odwracasz wzrok (2017)

HD

brak

9 września

Dally i Spanky (2019)

HD

napisy

9 września

Pokémon: Detektyw Pikachu (2019)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

dźwięk i napisy

10 września

Horror Movie: A Low Budget Nightmare (2017)

HD

brak

10 września

Loners (2019)

HD

brak

10 września

The Dip Run (2018)

HD

brak

10 września

Zła wiara (2006)

HD

brak

12 września

Kraina cudów (2019)

4K (DV, HDR10)

dźwięk i napisy

13 września

John & Yoko: Above Us Only Sky (2018)

HD

brak

13 września

The Library Music Film (2019)

HD

brak

Premiery na polskim Netfliksie i HBO GO – „Zagubieni” od Netfliksa i inne premiery w 4K

Nieco nowości pojawi się w kolejnych siedmiu dniach również na platformach streamingowych. Jeśli idzie o Netfliksa, to serwis zaproponuje swoim widzom debiutancki sezon serialu „The I-Land”, który podobnie jak kultowi „Zagubieni” skoncentruje się na grupie rozbitków, którzy wylądowali na tajemniczej wyspie. Serial opowie o grupie nieznajomych, którzy w dziwnych okolicznościach trafiają na bezludną wyspę. Rozbitkowie budzą się, nie pamiętając, kim są i w jaki sposób znaleźli się na środku oceanu. Wkrótce zdają sobie jednak sprawę, że biorą udział w grze, której są jedynie pionkami. Twórcą serialu jest Neil LaBute. Główne role zagrali Alex Pettyfer, Kate Bosworth, Natalie Martinez, Neil LaBute i Kyle Schmid. Produkcję będzie można oglądać w serwisie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision, a także dźwiękiem Dolby Atmos.

W ofercie serwisu pojawią się też siódmy już sezon serialu „The Ranch”, w którym główne role grają Ashton Kutcher, Danny Masterson i Sam Elliott, a także pierwsza seria serialu „Niewiarygodne”, opowiadającego opartą na prawdziwych wydarzeniach historię młodej kobiety, która zostaje oskarżona o kłamstwo w sprawie gwałtu. Jej sprawę zaczynają badać dwie policjantki, które docierają do innych zaskakująco podobnych spraw. Główne role w serialu zagrali: Toni Collette, Merritt Wever i Kaitlyn Dever. Obydwie z produkcji będą dostępne w rozdzielczości 2160p z systemem obrazu Dolby Vision. Zabraknie w nich jednak dźwięku Dolby Atmos.

W przypadku filmowych premier Netfliksa warto wspomnieć o tytułach „Paranormal Activity 4” i „Prawdziwe męstwo”.

HBO GO w tym czasie zaoferuje nam kolejne odcinki seriali „Gracze”, „The Affair”, „Sukcesja” i „Snowfall”. Serialową nowością będzie pierwszy odcinek trzeciego sezonu produkcji „Pokój 104”, w przypadku filmów możemy liczyć na: „Arktykę” i „Krainę jutra”.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

10 września

Bill Burr: Paper Tiger

4K

10 września

Evelyn

4K

10 września

Terrace House: Tokyo 2019-2020: Sezon 1

HD

12 września

The I-Land: Sezon 1

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

12 września

Wyjaśniamy tajemnice umysłu: Sezon 1

HD

13 września

Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

4K

13 września

Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato: Sezon 1

HD

13 września

Niewiarygodne: Sezon 1

4K (DV, HDR10)

13 września

Szefowie kuchni w akcji: Sezon 2

4K

13 września

The Ranch: Sezon 7

4K (DV, HDR10)

13 września

Wysoka dziewczyna

4K (DV, HDR10)

15 września

Los Tigres del Norte w więzieniu Folsom

HD

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

Jakość

10 września

Ingrid wyrusza na zachód

HD

13 września

BLACK LAGOON: Sezon 1

HD

13 września

BLACK LAGOON: Sezon 2

HD

15 września

Kara Para Ask

-

15 września

Paranormal Activity 4

HD

15 września

Prawdziwe męstwo

HD

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

9 września

Bez względu na cenę

9 września

Gracze – sezon 5, odcinek 3

9 września

Na planie

9 września

Pico da Neblina – sezon 1, odcinek 6

9 września

Prawi Gemstonowie – sezon 1, odcinek 4

9 września

Sukcesja – sezon 2, odcinek 5

9 września

The Affair – sezon 5, odcinek 3

9 września

Weekend w Scarborough

10 września

Kroniki Times Square – sezon 3, odcinek 1

10 września

Nasi chłopcy, sezon 1, odcinek 6

11 września

Przybysze – sezon 1, odcinek 4

12 września

Co się wydarzyło 11 września

12 września

Kraina jutra

12 września

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem – sezon 4, odcinek 22

12 września

Snowfall – sezon 3, odcinek 10

12 września

W cieniu wież: Liceum Stuyvesant 11 września

13 września

Filmy i gwiazdy, odcinek 557

13 września

Świątynia (cały sezon 1.)

14 września

Pokój 104 – sezon 3, odcinek 1

14 września

To nie jest kraj dla starych ludzi

14 września

Żniwa

15 września

Arktyka

15 września

Wymazani

Kinowe premiery – Borys Szyc jako „Piłsudski”

Kinowy repertuar przyszłego tygodnia wpisuje się w niezbyt obfitą ofertę pozostałych dostawców filmowej i serialowej rozrywki. Do największej premiery następnego piątku można zaliczyć polski film historyczny pod tytułem „Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy, w którym Józefa Piłsudskiego zagrał Borys Szyc. W pozostałych rolach w produkcji zobaczymy jeszcze Jana Marczerwskiego, Marię Dębską i Magdalenę Boczarską.

Obok „Piłsudskiego” do polskich kin zawita też filmowa kontynuacja serialu „Downton Abbey”, w której do swoich ról powróci większość aktorów znanych z serialu, czyli: Dame Maggie Smith, Hugh Bonneville, Laura Carmichael, Michelle Dockery i Elizabeth McGovern. Za scenariusz do filmu odpowiada twórca serialowego pierwowzoru Julian Fellowes, a reżyserem produkcji jest Michael Engler. Przypomnijmy, że serial telewizyjny „Downton Abbey” opowiadał historie rodziny Crawleyów i ich pracowników, a jego akcja rozgrywała się w Anglii na przełomie XIX i XX wieku. Przez sześć sezonów wyemitowano 52 odcinki, a serial zdobył 3 Złote Globy i 2 nagrody BAFTA. W filmowej kontynuacji rodzina Crawleyów oraz ich służba przygotowują się do wizyty króla i królowej Anglii, która wprowadzi spore zamieszanie w ich życiu.

„Piłsudski” (od 13 września)

Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na realizację niemożliwego.

„Downton Abbey” (od 13 września)

Kochana na całym świecie rodzina Crawleyów oraz ich służba przygotowują się do najbardziej doniosłego wydarzenia w ich życiu. Wizyta króla i królowej Anglii ujawni skandale, romanse i intrygi, które sprawią, że Downton zachwieje się w posadach.

„Niezbędna konieczność” (od 13 września)

Główny bohater wydaje się jedyną osobą, która jest w stanie trzymać najbliższych w ryzach. Po śmierci ojca prowadząca popularną audycję w radiu matka Pierre’a rzuciła się w wir płomiennych romansów, a jego starszy brat oddał się osobliwemu hobby. Rodzinne relacje mogą ulec zmianie z chwilą, gdy w okolicy pojawia się atrakcyjna i nieco tajemnicza Juliette.

„Wyprawa Magellana” (od 13 września)

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze!

źródło: zdj. Next Film / Warner Bros.