Google Play idzie w ślady iTunesa? - bezpłatna aktualizacja filmów HD do jakości 4K

Według nowych plotek Google Play przygotowuje się do wprowadzenia aktualizacji, która automatycznie zwiększy rozdzielczość zakupionych filmów HD do rozdzielczości 4K. Poznajcie szczegóły.

Pierwsze filmy w 4K pojawiły się w bibliotece Google Play już pod koniec 2016 roku, po wprowadzeniu na rynek urządzenia Chromecast Ultra. Google nie zdecydowało się jednak wtedy na przeprowadzenie aktualizacji, która podniosłaby rozdzielczość w zakupionych przez użytkowników filmach HD. Doprowadziło to do sytuacji, w której klienci nie mogli nawet usunąć danego filmu ze swojej biblioteki i ponownie zakupić go w rozdzielczości 4K, chociażby w pełnej kwocie.

Google zamierza jednak w niedalekiej przyszłości naprawić w końcu to niedopatrzenie. Podejrzenie kodu aplikacji Filmy Play w wersji 4.8 pozwoliło odkryć nowy komunikat o treści: „[Number] of your movies just got a free upgrade to 4K”, co oznacza, że filmy zakupione w jakości HD, które dostępne są już w ofercie sklepu w jakości 4K, zostaną automatycznie uaktualnione do wyższej rozdzielczości i to za darmo. Istnienie komunikatu wskazuje więc na to, że Google weźmie przykład z Apple'a i przeprowadzi uaktualnienie bibliotek użytkowników w ramach bezpłatnej aktualizacji, bez obciążania klientów jakimikolwiek dodatkowymi kosztami.

Jak na razie nie podano jeszcze daty aktualizacji Sklepu Play. Musimy też pamiętać, że filmy w jakości 4K wciąż nie są oferowane klientom z Polski, dlatego informację należy traktować jedynie w formie ciekawostki.

źródło: Androidpolice.com / zdj. Google