Jak krytycy oceniają Mission: Impossible - Fallout? Mamy pierwsze recenzje

10 sierpnia w polskich kinach pojawi się szósta odsłona serii Mission: Impossible, ale już za dokładnie dwa tygodnie film o nowych przygodach Ethana Hunta trafi na amerykański rynek. Dzięki temu już teraz możemy zapoznać się z pierwszymi opiniami krytyków zza oceanu i dowiedzieć się, czy Fallout to najlepsza odsłona serii? Sprawdźcie sami.

Na obecną chwilę w serwisie Rottentomatoes.com znajduje się 40 recenzji, z czego tylko jedna została oznaczona jako negatywna! Pozostałych 39 recenzentów oceniło film pozytywnie, co przekłada się aktualnie na odsetek pozytywnych recenzji wynoszący 98%, natomiast punktowa nota filmu ukształtowała się na poziomie 8.6 w dziesięciostopniowej skali.

W serwisie Metacritic.com film zebrał na ten moment 20 recenzji, z czego aż 18 ocenia film pozytywnie, a jedynie 2 mieszanie. Średnia ocena filmu wynosi na ten moment 86 punktów w stu punktowej skali.

Mimo że poprzednie dwie części serii odnotowały bardzo dobry wynik w serwisie Rottentomatoes.com wynoszący obecnie 93%, liderem w obecnej chwili okazuje się Fallout, który jak pisałem wyżej, może pochwalić się współczynnikiem pozytywnych recenzji na poziomie 98%. Jeśli przyjrzymy się dokładnemu rozkładowi pozytywnych i negatywnych recenzji w przypadku poprzednich części, to wyniki prezentują się następująco: Mission: Impossible Rogue Nation z 2015 roku zebrało do tej pory 293 recenzje, z czego 273 oceniło film pozytywnie. Jedynie 20 krytyków wskazało film jako nieudany; Czwartą część serii z 2011 roku pod tytułem Mission: Impossible Ghost Protocol oceniło 222 recenzentów, z czego 16 wystawiło filmowi negatywną notę, a 222 uznało film za godny polecenia.

Krytycy zrzeszeni przez serwis Metacritic.com poprzednie dwie części serii ocenili na 75 punktów w przypadku Rouge Nation, co przełożyło się na 40 pozytywnych i 6 mieszanych recenzji oraz 73 punkty w przypadku Ghost Protocol, co daje 38 pozytywnych tekstów oraz 9 mieszanych.

Pierwsze trzy części Mission: Impossible cieszyły się znacznie mniejszym uznaniem wśród krytyków, bowiem ich wynik wynosi 62% pozytywnych recenzji, jeśli chodzi o pierwszą część, 57% w przypadku kontynuacji z 2000 roku, a najlepszy wynik z trylogii zaliczyła jej ostatnia odsłona, która może pochwalić się współczynnikiem pozytywnych tekstów na poziomie 70%.

Szósta odsłona przygód Ethana Hunta trafi do amerykańskich kin 27 lipca 2018 roku, a w Polsce zobaczymy ją dopiero 10 sierpnia. Za reżyserię filmu odpowiada Christopher McQuarrie. W rolach głównych wystąpią: Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Ving Rhames, Simon Pegg, Alec Baldwin, Sean Harris, Henry Cavill i Angela Bassett.

źródło: Rottentomatoes.com / Metacritic.com / zdj. Paramount Pictures