James Newton Howard w Polsce - znamy szczegóły

Jeden z najbardziej cenionych i wszechstronnych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej, James Newton Howard zagra w Polsce jesienią 2017 r. Jest autorem niezapomnianej muzyki do serii Igrzyska śmierci, hitów Szósty Zmysł i King Kong, komedii romantycznych Pretty Women i Mój chłopak się żeni i wielu innych.

Koncerty odbędą się

  • 26 listopada 2017, 19:00  - Kraków
  • 27 listopada 2017, 19:00  - Warszawa

Amerykański muzyk i kompozytor James Newton Howard jest jednym z najbardziej utytułowanych twórców muzyki filmowej naszych czasów. Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Jego  kompozycje dopełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Każdego roku do kin wchodzi kilka superprodukcji ze wspaniałymi ścieżkami dźwiękowymi jego autorstwa. Jeszcze w tym roku jego twórczość usłyszymy w prequelu serii filmów o Harrym Potterze - Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Film w reżyserii Davida Yatesa, będzie to pierwszą odsłoną trylogii, a jego premiera w Polsce jest zapowiedziana na 18 listopada 2016 r.

James Newton Howard działa na scenie muzycznej od trzydziestu lat. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 filmów z różnych gatunków filmowych. W jego dorobku znajdują się wybitne kompozycje, które wzbogacają dramatyczne sceny, ale także romantyczne i melancholijne melodie.

JNH_plakat.jpg

„Spotkałem się w Pradze z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, z którą będę występował podczas mojej trasy koncertowej. Polecił mi ją mój przyjaciel i kompozytor Hans Zimmer, który już z nią koncertował. To jest wybitna orkiestra!” - powiedział Howard.

I tą właśnie wybitną orkiestrę będziemy mogli usłyszeć w Krakowie i Warszawie.

Po udanych koncertach Hansa Zimmera i Ennio Morricone, kolejny wielki kompozytor muzyki filmowej James Newton Howard, postanowił wystąpić w Polsce. Muzyczne wydarzenia odbędą się w listopadzie 2017 roku.

Bilety do nabycia na www.eventim.pl

Więcej informacji na www.jvsgroup.pl / facebook.com (JVS Group PL)