Jan A.P. Kaczmarek Paweł, apostoł Chrystusa - przegląd ofert soundtracku CD

6 kwietnia 2018 roku do sprzedaży w polskich sklepach muzycznych trafiła płyta z muzyką Jana A.P. Kaczmarka do filmu "Paweł, apostoł Chrystusa". Soundtrack został wydany nakładem Sony Music Poland. Poniżej szczegóły wydania CD.

"Paweł, apostoł Chrystusa" to barwna opowieść o św. Pawle, jednym z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconym faryzeuszu, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem.

Muzykę do tego obrazu stworzył mieszkający w Los Angeles polski kompozytor muzyki filmowej Jan A.P. Kaczmarek. Z wykształcenia prawnik, Kaczmarek porzucił dobrze zapowiadającą się karierę dyplomatyczną. Punktem zwrotnym w jego życiu, był okres intensywnej współpracy z teatrem Jerzego Grotowskiego. Wierny wolności wyrażania się, pisał najpierw muzykę do Teatru Ósmego Dnia, a potem dla stworzonego przez siebie zespołu kameralnego - Orkiestry Ósmego Dnia.

"Granie i komponowanie było dla mnie jak religia, a następnie stało się zawodem" - wyjaśnia Kaczmarek. W 1982 roku, po swoim pierwszym tournee w USA, Kaczmarek nagrał dla rezydującej w Chicago, niezależnej wytwórni Flying Fish Records swój pierwszy, debiutancki album "Music For The End". W 1989 roku, po nagraniu kolejnych płyt dla Savitor Records oraz po licznych koncertach w Europie, Kaczmarek pozostał na stałe w USA. Po skomponowaniu muzyki dla Chicago's Goodman Theatre i Los Angeles Mark Taper Forum, Jan zdobył dwie prestiżowe nagrody New York Theatre: Obie i Drama Desk Award (1992), za muzykę do spektaklu "Tis' Pity She a Whore", reżyserowanego przez JoAnne Akalaitis dla the New York Shakespeare Festival / Public Theatre.

Jako artysta, Kaczmarek odkrył dla siebie kino, i przekształcał się stopniowo w kompozytora muzyki filmowej, poszerzając jednocześnie swe muzyczne horyzonty i wzbogacając twórczość o kolejne kompozycje do filmow takich jak: "Całkowite Zaćmienie", "Bliss", "Washington Square", "Aimée & Jaguar", "Trzeci cud", "Stracone Dusze" i "Quo Vadis", wszędzie wzbudzając w widzach emocje, poruszając i ilustrując w niepowtarzalny sposób przeżycia bohaterów. Do dzieł Kaczmarka należy także piękna i emocjonalna muzyka do "Niewiernej", uznawana już za jedno z największych osiągnięć w dziedzinie muzyki filmowej ostatnich lat. Za kompozycje do filmu "Marzyciel" (2004) w reżyserii Marca  Forstera artysta zdobył Oscara w kategorii najlepsza muzyka oryginalna.

Tracklista:

1. Love is the Only Way
2. Nero's Rome
3. Luke Sneaks Into the City
4. The Community
5. Mamertine Prison
6. An Arrangement
7. Jerusalem Violence
8. Thorn in the Flesh
9. The Hope
10 A Blind Love
11. Road to Damascus
12. Saul's Transformation
13. Separate Paths
14. Storming the Prison
15. Heavenly Vision
16. Mauritius Sacrifices to the Gods
17. Luke Heals Celia
18. Write it Down
19. Exodus

Gdzie kupić soundtrack „Paul, Apostle of Christ”?

źródło: Sony Pictures / Sony Music