„Joker” się nie zatrzymuje. Rekordowy wtorek zaliczony

Po znakomitych wynikach w pierwszy weekend „Joker” nie zwalnia tempa i pobija kolejny rekord. Nowa produkcja Warnera zaliczyła właśnie najlepszy wtorek października w całej historii amerykańskiego kina.

Film zebrał we wtorek z amerykańskich kin aż 13,9 mln dolarów, pobijając tym samym październikowy rekord, który w tamtym roku ustanowił film „Venom” (8,2 mln dolarów). Wcześniej „Joker” zaliczył także rekordowy poniedziałek, zbierając z kas 9,72 miliona dolarów i przebijając wynik Venoma” (9,63 mln dolarów). To wyraźna sugestia, że film nadal będzie świetnie zarabiał podczas kolejnych dni i może zebrać podczas swojego drugiego weekendu nawet 42,5 mln dolarów. Obecnie w USA film zebrał od widzów już 119,8 mln dolarów w ciągu pierwszych pięciu dni, czyli o 22% więcej niż Venom” przez taki sam okres.

Prognozy na weekend zakładają, że „Joker” nie będzie miał żadnych problemów z obronieniem pierwszego miejsca i wyprzedzi zarówno animację „Rodzina Addamsów”, która ma zebrać z kas od 28 do 30 mln dolarów, jak i film „Gemini Man” z Willem Smithem, który powinien zebrać od widzów podczas debiutanckiego weekendu od 24 do 29 mln dolarów.

Więcej o rekordach znajdziecie we wpisie: Box Office – Joker śmieje się ostatni i zalicza najlepsze otwarcie października.

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.