Konkurs - wygraj soundtrack CD z aktorskiej wersji Aladyna!

24 maja 2019 roku do sprzedaży w polskich sklepach trafił soundtrack z filmu „Aladyn” (w naszych kinach także od 24 maja). Zapraszamy zatem do udziału w konkursie, w którym mamy do rozdania dwa egzemplarze płyty, wydanej w naszym kraju nakładem Universal Music Polska.

Oryginalna ścieżka dźwiękowa przedstawiająca klasykę z gatunku muzyki dziecięcej – „Aladyn"! Kompozytorem produkcji jest ośmiokrotny laureat Oscara, Alan Menken („Piękna i Bestia”, „Mała Syrenka”), a autorami tekstów piosenek są fantastyczni Howard Ashman oraz Tim Rice.

Aladyn (2019) - okładka polskiego soundtracku CD

Utwór, promujący cały album, został wykonany przez światową gwiazdę oraz zdobywcę wielu prestiżowych nagród - Zayna Malika oraz wschodzącą muzyczną sensację - Zhavię Ward. Artyści na nowo wykonują przepiękną oscarową balladę „A Whole New World”, którą możemy usłyszeć podczas napisów końcowych filmu. Za przygotowaniem utworu w nowej aranżacji stoją Alex Oriet i David Phelan (Saltwives – Zayn, Charlie XCX).

Album zawiera także utwór „Speechless” w wykonaniu filmowej Dżasminy (Naomi Scott), podczas którego to okrywa ona swoje wewnętrzne „ja”. Kolejnym utworem zasługującym na uwagę jest piosenka pod tytułem „Friend Like Me” w nowoczesnym wykonaniu DJ Khaleda.

Dajcie się ponieść ponadczasowym piosenkom, które zachwyciły miliony dzieci i dorosłych na całym świecie! Album zawiera piosenki w polskiej wersji językowej.

Aktorską wersję animacji „Aladyn", pełnej akcji, wyreżyserował Guy Ritchie, a w scenariuszu pomógł mu John August. W rolę niezawodnego Dżina wcielił się uwielbiany przez wszystkich Will Smith, tytułową postać odegrał fantastyczny Mena Massoud, a piękną księżniczkę Dżasminę zagrała zjawiskowa Naomi Scott.

Tracklista wydania polskiego:

1. Arabska Noc (2019) – Grzegorz Małecki (3:13)
2. O skok – Marcin Franc (2:55)
3. O skok (repryza 1) – Marcin Franc (1:00)
4. Milczeć (część 1) – Natalia Piotrowska (1:17)
5. Nie ma takich dwóch jak jeden ja – Grzegorz Małecki (2:35)
6. Książę Ali – Grzegorz Małecki (3:29)
7. Wspaniały świat – Marcin Franc & Natalia Piotrowska (2:55)
8. O skok (repryza 2) – Marcin Franc (1:06)
9. Milczeć (część 2) – Natalia Piotrowska (2:24)
10. A Whole New World (End Title) – ZAYN & Zhavia Ward (4:02)
11. Friend Like Me (End Title) (feat. DJ Khaled) – Will Smith (2:39)
12. Speechless (Full) – Naomi Scott (3:28)
13. Wielki statek – Alan Menken (1:17)
14. Targ w Agrabahu – Alan Menken (1:53)
15. Kryjówka Aladyna – Alan Menken (1:55)
16. Dżasmina poznaje księcia Andersa – Alan Menken (0:34)
17. Włamanie – Alan Menken (1:46)
18. Oddanie bransolety – Alan Menken (0:58)
19. Wydmy – Alan Menken (0:36)
20. Zwykła oliwna lampa – Alan Menken (0:52)
21. Jaskinia Cudów – Alan Menken (2:43)
22. Zasady – Alan Menken (1:38)
23. Ucieczka z Jaskini – Alan Menken (1:09)
24. Strój księcia Alego – Alan Menken (2:18)
25. Do jutra – Alan Menken (2:03)
26. Drugie życzenie Aladyna – Alan Menken (2:08)
27. Nigdy nie nazywał swojego pana przyjacielem – Alan Menken (2:25)
28. Święto plonów – Alan Menken (2:26)
29. Dżafar zostaje sułtanem – Alan Menken (0:57)
30. Test na lojalność Hakima – Alan Menken (1:14)
31. Najpotężniejszy czarnoksiężnik – Alan Menken (1:28)
32. Ucieczka na dywanie – Alan Menken (1:49)
33. Dżafar przyzywa burzę – Alan Menken (1:20)
34. Ostatnie życzenie Dżafara – Alan Menken (3:37)
35. Uwolnienie dżina – Alan Menken (5:36)
36. Ślub – Alan Menken (1:11)
37. Nie ma takich dwóch jak jeden ja (finał) – Alan Menken (1:31)

Czas trwania płyty: 76:27

Zadanie konkursowe

Alana Menkena można nazwać nadwornym kompozytorem wytwórni Disneya. Jaki film z tego studia, przy którym pracował ów twórca, lubicie najbardziej? Wybór należy krótko uzasadnić.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy konkursy@filmozercy.com, w tytule wiadomości wpisując "Aladyn - konkurs". Konkurs trwa do 8 czerwca 2019 r. włącznie. I jeszcze dwie bardzo ważne sprawy: nie zapomnijcie o swoim imieniu i nazwisku oraz pamiętajcie, aby uważnie zapoznać się z poniższym regulaminem konkursu.

Regulamin konkursu:

  1. W konkursie może wziąć udział każdy, kto do dnia 8 czerwca 2019 roku prześle odpowiedź na powyższe zadanie konkursowe na adres konkursy@filmozercy.com.
  2. W konkursie może wziąć udział każdy, kto zaakceptuje regulamin konkursu, wpisując w treści wiadomości adnotację "Akceptuję regulamin konkursu". Zgłoszenia bez akceptacji nie będą brane pod uwagę.
  3. Każdy Uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie. W przypadku przesłania większej ilości zgłoszeń przez jednego Uczestnika lub przesłania kilku zgłoszeń z jednego adresu e-mail, w konkursie weźmie udział najwcześniejsze zgłoszenie, przesłane w czasie trwania Konkursu.
  4. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy płytami CD, a nagrody zostaną dostarczone do laureatów akcji w ciągu 21 dni od powiadomienia drogą mailową o wygranej.
  5. Portal Filmozercy.com nie ponosi odpowiedzialności za opóżnienia w dostarczeniu przesyłek z nagrodami, za nie dostarczenie ich w planowanym terminie oraz za wszelkie ewentualne uszkodzenia powstałe podczas ich transportu.
  6. W konkursie wezmą udział jedynie osoby, które prześlą odpowiedź na zadanie konkursowe.
  7. Każdy uczestnik konkursu przesyłający zgłoszenie, wyraża zgodę na przekazanie swoich danych osobowych (imię i nazwisko, adres e-mail, adres do wysyłki nagrody) portalowi Filmozercy.com w celu wysłania nagrody na wskazany przez uczestnika adres.
  8. W związku z wejściem w życie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), laureat akcji o wygranej zostanie powiadomiony drogą mailową w ciągu trzech dni od daty zakończenia konkursu (8 czerwca 2019 roku).

źródło: zdj. Disney / Walt Disney Records / materiały prasowe Universal Music Polska