Konkurs - wygraj soundtrack "Kształt wody" na CD!

W końcu przyszła pora na pierwszy konkurs w 2018 roku. A okazja ku temu jest znakomita, bowiem tym razem możecie wygrać soundtrack z nominowaną do Oscara muzyką, której autorem jest Alexandre Desplat. Wydawcą płyty w naszym kraju jest Universal Music Polska.

Decca Records przedstawia oficjalny soundtrack do nowego, nagrodzonego Złotym Lwem filmu Guillermo Del Toro - "Kształt wody". Kompozytorem muzyki jest zdobywca Oscara, Złotego Globu i wielokrotny laureat Grammy - Alexandre Desplat ("Gra Tajemnic", "Operacja Argo", "Boska Florence").

Podczas pracy nad ścieżką dźwiękową Desplat wcielił się w rolę kompozytora, producenta i dyrygenta, stając na czele London Symphony Orchestra. Nagrań dokonano w słynnych londyńskich Abbey Road Studios. W utworze "You'll Never Know", zaaranżowanym i wyprodukowanym przez Desplata specjalnie na potrzeby filmu, zaśpiewała światowa gwiazda opery - Renée Fleming. Na płycie znalazł się także przebój Madeleine Peyroux - "La Javanaise" oraz kompozycje Andy’ego Williamsa i Glenna Millera.

Alexandre Desplat opowiada jak doszło do jego współpracy z Del Toro: "Guillermo wspomniał mi o tym projekcie kilka lat temu. Kiedy w styczniu zeszłego roku obejrzałem wstępną wersję "Kształtu wody", byłem zdumiony. Guillermo stworzył musical, do którego wciąż jeszcze nikt nie napisał muzyki. Poetycki świat, który mi przedstawił, upiększony jeszcze przez jego niebywały reżyserki kunszt, był niecodziennym, bezcennym darem, którego nie mogłem nie przyjąć."

Muzyka Desplata jest wspaniałym akompaniamentem do filmu w reżyserii Guillermo Del Toro ("Hellboy", "Labirynt Fauna"), napisanego przez Del Toro i Vanessę Taylor. W rolach głównych wystąpili: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg i Octavia Spencer. Film otrzymał prestiżową nagrodę Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji 2017 roku, gdzie odbyła się jego oficjalna premiera. "Kształt wody" zdobył także dwa Złote Globy i trzynaście nominacji do Oscara.

"Kształt wody" to osadzona w realiach zimnej wojny opowieść nie z tego świata. Elisa (Sally Hawkins) pracuje w pilnie strzeżonym, rządowym laboratorium. Odcięta od świata zewnętrznego, cierpi z powodu samotności. Pewnego dnia Elisa i jej współpracowniczka Zelda (Octavia Spencer) przypadkiem odkrywają plany tajnego eksperymentu. Nie wiedzą, że wywołały lawinę, której nie da się już zatrzymać…

Alexandre Desplat zyskał międzynarodową sławę jako kompozytor muzyki filmowej dzięki ścieżkom dźwiękowym do takich obrazów, jak: "Jak Zostać Królem" (nagroda Grammy), "Grand Budapest Hotel" (Oscar w kategorii "Najlepsza muzyka filmowa" i Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej w kategorii "Najlepsza muzyka") oraz "Malowany Welon" (Złoty Glob w kategorii "Najlepsza muzyka filmowa".)

Spis utworów:

 1. The Shape Of Water
 2. You'll Never Know - Alexandre Desplat, Renée Fleming
 3. The Creature
 4. Elisa's Theme
 5. Fingers
 6. Spy Meeting
 7. Elisa And Zelda
 8. Five Stars General
 9. The Silence Of Love
 10. Egg
 11. That Isn't Good
 12. Underwater Kiss
 13. The Escape
 14. Watching Ruth
 15. Decency
 16. He's Coming For You
 17. Overflow Of Love
 18. Without You
 19. Rainy Day
 20. A Princess Without A Voice
 21. La Javanaise - Madeleine Peyroux
 22. I Know Why (And So Do You) - Glenn Miller & His Orchestra
 23. Chica Chica Boom Chic - Carmen Miranda
 24. Babalu - Caterina Valente, Silvio Francesco
 25. A Summer Place - Andy Williams
 26. You'll Never Know - Alexandre Desplat, Renée Fleming

A oto zadanie konkursowe:

Co najbardziej cenisz w muzyce Alexandre'a Desplata? Odpowiedź uzasadnij jednym zdaniem.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy konkursy@filmozercy.com, w tytule wiadomości wpisując "Kształt wody - konkurs". Konkurs trwa do 10.02.2018 r. włącznie. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: nie zapomnijcie o swoim imieniu i nazwisku.

Regulamin konkursu:

 1. W konkursie może wziąć udział każdy, kto do dnia 10 lutego 2018 roku prześle odpowiedź na powyższe zadanie konkursowe na adres konkursy@filmozercy.com.
 2. Każdy Uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie. W przypadku przesłania większej ilości zgłoszeń przez jednego Uczestnika lub przesłania kilku zgłoszeń z jednego adresu e-mail, w konkursie weźmie udział najwcześniejsze zgłoszenie, przesłane w czasie trwania Konkursu.
 3. Dwie najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy płytami CD, a nagrody zostaną dostarczone do laureatów akcji w ciągu 21 dni od ogłoszenia oficjalnych wyników na portalu Filmozercy.com.
 4. W konkursie wezmą udział jedynie osoby, które prześlą odpowiedź na zadanie konkursowe.
 5. Wyniki zostaną ogłoszone 11 lutego 2018 roku.

źródło: Fox Searchlight / Twentieth Century Fox / Universal Music Polska