Konkurs - wygraj soundtrack "Mary Poppins powraca" na CD!

14 grudnia 2018 roku do sprzedaży w polskich sklepach trafił soundtrack z filmu "Mary Poppins powraca" (w naszych kinach od 19 grudnia). Zapraszamy zatem do udziału w konkursie, w którym mamy do rozdania aż cztery egzemplarze płyty, wydanej w naszym kraju nakładem Universal Music Polska.

Disneyowski sequel „Mary Poppins powraca” to musicalowa podróż przedstawiająca magiczne przygody najsłynniejszej niani na świecie!

Kompozytorem ścieżki dźwiękowej do filmu jest laureat nagród Tony Awards oraz Grammy Marc Shaiman, autor muzyki do między innymi popularnego musicalu „Lakier do włosów”. Współautorem tekstów piosenek jest laureat nagrody Tony Scott Wittman. Duet zaczął pracować nad piosenkami w tym samym czasie, w którym powstawał scenariusz do filmu, tak aby musical od początku do końca tworzył integralną całość. Efektem tego jest 9 oryginalnych utworów, z którego każdy rozwija fabułę oraz wzbogaca charakter postaci filmowych. Autorzy ścieżki dźwiękowej podkreślają, że swoją twórczością „nie chcieli odbiegać muzycznie od pierwszego filmu”, tak aby „Mary Poppins powraca” sprawiał wrażenie kontynuacji historii przygód niani z 1964 roku.

Wśród nowych utworów odnajdziemy nostalgiczną balladę „Gdzieś, gdzie wszystko jest” w wykonaniu tytułowej Mary Poppins; energiczną piosenką taneczną „Okładka łatwo cię może zwieść”; „Niebo jak sen” w wykonaniu filmowego Jacka, który rozpoczyna całą musicalową przygodę; „Świat żółwieje” porywający utwór w wykonaniu filmowego kuzyna Topsy oraz dzieci z rodziny Banksów; piosenkę „Rozmowa”, która jest muzyczną próbą pogodzenia się z wewnętrznym żalem oraz cierpieniem filmowego Micheala Banksa; oraz pogodnym utworem „Do nieba bram”.

Album zawiera nowe, oryginalne piosenki, wszystkie po polsku w wykonaniu Wojciecha Brzezińskiego, Pawła Paprockiego, Ewy Prus, Julii Totoszko, Jakuba Stracha, Mateusza Panasiuka, Anny Dereszowskiej, Ewy Dałkowskiej, Otara Saralidze, Włodzimierza Pressa, Elżbiety Gaertner, Anny Gajewskiej, Renaty Berger, Cezarego Żaka, Wojciecha Żołądkowicza, Andrzeja Arciszewskiego, Tomasza Borkowskiego oraz chóru – Mary Poppins Powraca.

Mary Poppins powraca

Tracklista wydania polskiego:

 1. Niebo jak sen (3:48)
 2. Uwertura (2:28)
 3. Rozmowa (2:42)
 4. Czy ktoś uwierzy w to? (4:22)
 5. Royal Doulton Music Hall (3:01)
 6. Oto Mary Poppins (0:31)
 7. Okładka łatwo cię może zwieść (4:25)
 8. Gdzieś, gdzie wszystko jest (3:43)
 9. Świat żółwieje (4:20)
 10. Rozpal sobie iskrę życia (7:02)
 11. Gdzieś, gdzie wszystko jest (repryza) (1:30)
 12. Rozpal sobie iskrę życia (repryza) (0:46)
 13. Do nieba bram (5:45)
 14. Niebo jak sen (repryza) (1:52)
 15. Powrót Mary Poppins: Temat (1:38)
 16. Latawiec (2:40)
 17. Mary Poppins przybywa (1:41)
 18. Papierowa magia (1:33)
 19. Banks w banku (0:43)
 20. Skok w wazę (1:58)
 21. Georgie w niebezpieczeństwie (4:01)
 22. Wizyta u Topsy (2:53)
 23. Biegiem przez bank (1:11)
 24. Dzieci we mgle (0:59)
 25. Pożegnanie (2:32)
 26. Wyścig z czasem (4:55)
 27. Zakończenie (5:17)

Zadanie konkursowe

"Mary Poppins powraca" to sequel przeboju z 1964 roku. Chcemy więc Was zapytać o ulubioną kontynuację filmu aktorskiego (nie animacji) z wytwórni Disneya (z wyłączeniem produkcji ze studia Marvel i "Gwiezdnych wojen"). Wybór należy krótko uzasadnić.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy konkursy@filmozercy.com, w tytule wiadomości wpisując "Mary Poppins - konkurs". Konkurs trwa do 22.12.2018 r. włącznie. I jeszcze dwie bardzo ważne sprawy: nie zapomnijcie o swoim imieniu i nazwisku oraz pamiętajcie, aby uważnie zapoznać się z poniższym regulaminem konkursu.

Regulamin konkursu:

 1. W konkursie może wziąć udział każdy, kto do dnia 22 grudnia 2018 roku prześle odpowiedź na powyższe zadanie konkursowe na adres konkursy@filmozercy.com.
 2. W konkursie może wziąć udział każdy, kto zaakceptuje regulamin konkursu, wpisując w treści wiadomości adnotację "Akceptuję regulamin konkursu". Zgłoszenia bez akceptacji nie będą brane pod uwagę.
 3. Każdy Uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie. W przypadku przesłania większej ilości zgłoszeń przez jednego Uczestnika lub przesłania kilku zgłoszeń z jednego adresu e-mail, w konkursie weźmie udział najwcześniejsze zgłoszenie, przesłane w czasie trwania Konkursu.
 4. Cztery najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy płytami CD, a nagrody zostaną dostarczone do laureatów akcji w ciągu 21 dni od powiadomienia drogą mailową o wygranej.
 5. Portal Filmozercy.com nie ponosi odpowiedzialności za opóżnienia w dostarczeniu przesyłek z nagrodami, za nie dostarczenie ich w planowanym terminie oraz za wszelkie ewentualne uszkodzenia powstałe podczas ich transportu.
 6. W konkursie wezmą udział jedynie osoby, które prześlą odpowiedź na zadanie konkursowe.
 7. Każdy uczestnik konkursu przesyłający zgłoszenie, wyraża zgodę na przekazanie swoich danych osobowych (imię i nazwisko, adres e-mail, adres do wysyłki nagrody) portalowi Filmozercy.com w celu wysłania nagrody na wskazany przez uczestnika adres.
 8. W związku z wejściem w życie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), laureaci akcji o wygranej zostaną powiadomieni drogą mailową w ciągu trzech dni od daty zakończenia konkursu (22 grudnia 2018 roku).

źródło: zdj. Disney / Walt Disney Records / Universal Music Polska