„Legiony” – zobaczcie pełny zwiastun historycznego widowiska

Już w następny piątek do polskich kin trafi historyczny film „Legiony” opowiadający o pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. W sieci zadebiutował właśnie pełny zwiastun produkcji. Zobaczcie sami.

Główne role zagrali Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska i Mirosław Baka. Reżyserem filmu jest Dariusz Gajewski. Premierę Legionów wyznaczona na 20 września 2019 roku.

„Legiony” to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach, dojrzewaniu do wspólnoty. Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański), dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan.

Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano jednak na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

źródło: Kino Świat