Leonardo DiCaprio znowu zagra u Tarantino!

Portal Variety potwierdził, że laureat Oscara Leonardo DiCaprio wystąpi w dziewiątym filmie Quentina Tarantino, który trafi do kin w 2019 roku.

Quentin Tarantino pierwszy raz w swojej karierze postanowił stworzyć film oparty na faktach. Fabuła ma skupić się na aktorze telewizyjnym i jego pomocniku, którzy po jednorazowym sukcesie swojego serialu szukają sposobu na zabłyśnięcie w branży filmowej i rozwinięcie swoich karier. W rolę wspomnianego aktora wcieli się Leonardo DiCaprio. Do roli pomocnika przymierzani są między innymi Tom Cruise i Brad Pitt.

Tłem dla fabuły będzie seria morderstw dokonanych przez bandę Charlesa Mansona. Historia w pewnym stopniu skoncentruje się również na jednym z najgłośniejszych morderstw Charliego Mansona, czyli zabójstwie Sharon Tate, aktorki i żony Romana Polanskiego. W rolę Tate ma wcielić się Margot Robbie. Zgodnie z tradycją w filmie Tarantino pojawi się również ulubiony aktor reżysera Samuel L. Jackson.

Zdjęcia do filmu ruszą najprawdopodobniej latem 2018 roku w Los Angeles, a jego premierę zapowiedziano na 9 sierpnia 2019 roku.

źródło: Variety.com / Sony Pictures