Loki dostanie swój serial - szef Disneya potwierdza

Oprócz ujawnienia informacji o kolejnym aktorskim serialu ze świata Gwiezdnych Wojen, dyrektor generalny Disneya oficjalnie potwierdził, że Loki doczeka się swojego serialu na platformie Disney+. Poznajcie szczegóły.

Przy okazji ujawnienia oficjalnej nazwy serwisu streamingowego Disneya, którego premiera planowana jest na drugą połowę przyszłego roku, Bob Iger oficjalnie zapowiedział, że Marvel Studios przygotuje oryginalny serial o przygodach Lokiego, a Tom Hiddleston powróci w nim w tytułowej roli.

Oficjalny tytuł serialu nie został ujawniony, ale możemy się spodziewać, że prace na planie produkcji ruszą w przyszłym roku i wtedy powinny pojawić się dokładniejsze szczegóły na temat serialu, jego fabuły i obsady.

W sferze plotek w ostatnich tygodniach pojawiały się informacje, że Marvel planuje również stworzenie seriali skoncentrowanych na duetach Scarlet Witch — Vision i Zimowym żołnierz — Falcon. Bob Iger nie wspomniał jednak o tych projektach, co może oznaczać, że priorytetem dla studia jest obecnie serial o Lokim i to on pierwszy zadebiutuje na platformie Disney+.

Platforma Disney+ ujrzy światło dzienne w przyszłym roku, ale trzeba pamiętać, że usługa będzie początkowo dostępna tylko w USA, a wprowadzenie jej na kolejne rynki międzynarodowe zaplanowane jest na późniejszy okres.

źródło: ComicBook.com/ zdj. Disney