„Niezwyciężony” Stanisława Lema doczeka się komiksowej adaptacji – oto zwiastun

We wrześniu na polskim rynku powieści graficznych ukaże się komiksowa adaptacja kultowej powieści science fiction pod tytułem „Niezwyciężony” autorstwa Stanisława Lema. Do sieci trafił właśnie zwiastun komiksu, za który odpowiada Rafał Mikołajczyk.

„Niezwyciężony” zadebiutował na rynku w 1964 roku w zbiorze z opowiadaniami pod tytułem „Niezwyciężony i inne opowiadania”. Powieść ta uznawana jest za jedną z najwybitniejszych przedstawicielek gatunku twardej fantastyki naukowej, która podejmuje tak zwany motyw kontaktu, czyli spotkania ludzkiej rasy z Obcymi. Głównymi bohaterami historii są członkowie załogi tytułowego statku kosmicznego wysłanego z misją ratunkową na planetę Regis III, gdzie lądował niedawno bliźniaczy statek, z którym utracono kontakt. Zadaniem załogi jest odszukanie zaginionej jednostki i wyjaśnienie przyczyn jej zaginięcia. Bohaterowie nie są jeszcze świadomi, że będą musieli zmierzyć się z potężną siłą kosmicznych istot, które niszcząc wszystko na swojej drodze.

Komiksowa adaptacja powieści „Niezwyciężony” zadebiutuje na polskim rynku wydawniczym już 12 września. Tytuł ten będzie jednym z pierwszych komiksów w ofercie nowego wydawnictwa BooKA. Autorem powieści graficznej na podstawie powieści Lema jest Rafał Mikołajczyk.

źródło: Komikspec.pl / zdj. BooKA