Paul Feig wyreżyseruje film o potworach dla studia Universal

Jeden z popularniejszych ostatnio twórców amerykańskich komedii, Paul Feig, który odszedł niedawno z Foxa, rozpoczyna prace nad kolejnym projektem dla swojego nowego studia, którym jest Universal Pictures.

Paul Feig będzie reżyserem, scenarzystą i producentem filmu o potworach pod tytułem „Dark Army”, który klimatem porównywany jest do innej produkcji, nad którą pracuje Universal, „Niewidzialnego człowieka”. W filmie mają pojawić się inne potwory znane z klasycznych horrorów studia, ale dokładniejsze szczegóły na temat fabuły trzymane są obecnie w tajemnicy.

Po nieudanej próbie stworzenia spójnego Uniwersum Potworów studio Universal postanowiło odejść od narzucania twórcom sztywnych ram historii i zdać się na tworzenie oryginalnych produkcji, które są w pełni od siebie niezależne.

Na początek współpracy ze studiem Universal Feig w ramach swojej firmy produkcyjnej Feigco Entertainment stworzył komedię „Last Christmas” z  Emilią Clarke i Henrym Goldingiem w rolach głównych, która wejdzie do kin już 15 listopada tego roku oraz film „24-7”, w którym główną rolę zagra Eva Longoria.

źródło: Variety.com / zdj. Universal Pictures