Philips pokazał swój prototyp telewizora OLED 8K. Kiedy trafi do sprzedaży?

Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie firma TP Vision należąca do Philipsa pokazała prototyp swojego pierwszego telewizora OLED o rozdzielczości 8K. Kiedy telewizor trafi do sklepów?

Telewizor zaprezentowany na targach wyposażony był w wyświetlacz o przekątnej 88 cali, który został wyprodukowany przez firmę LG. Koreański producent jest również dostawcą paneli OLED do wszystkich wcześniejszych modeli Philipsa. Podczas prezentacji na targach ujawniono, że telewizor będzie wyposażony w zoptymalizowaną wersję procesora P5 Pro Picture Engine

Zaprezentowana na targach wersja telewizora nie jest jeszcze na tyle dopracowana, aby mogła wejść na rynek w ciągu najbliższych miesięcy. Dokładna data premiery pierwszego wyświetlacza OLED 8K od Philipsa nie została ogłoszona, ale wiemy na pewno, że nie trafi on do sklepów w tym roku.

Danny Tack, dyrektor do spraw Strategii i Planowania w TP Vision, stwierdził, że telewizor zostanie wprowadzony na rynek najwcześniej w 2020 roku. Zaprezentowany prototyp wymaga dopracowania zarówno pod względem systemowym, jak i konstrukcyjnym. Na targach ujawniono między innymi problemem odpływu ciepła, które generowane jest przez tak ogromny wyświetlacz OLED. Philips próbuje podobno rozwiązać ten problem za pomocą dodatkowego wentylatora.

źródło: 4kfilme.de / zdj. Philips