Pierce Brosnan jako Alfred w nowym filmie o Batmanie?

W ostatnich tygodniach z nowym filmem o Batmanie w ramach plotek łączonych było wielu aktorów i aktorek. Wszystkie z przecieków odnosiły się jednak głównie do złoczyńców, z którymi zmierzy się Mroczny Rycerz. Tym razem pojawiła się w końcu pogłoska na temat castingu do roli jednego z najbliższych sojuszników Bruce'a Wayne'a, jego lokaja Alfreda.

Nowe przecieki z obozu Warnera sugerują, że z rolą Alfreda jest obecnie łączony Pierce Brosnan znany doskonale ze swojej roli Jamesa Bonda, w którego wcielał się aż czterokrotnie. Informacja na temat ewentualnego zatrudnienia Brosnana do roli Alfreda pochodzi o Ryana Unicomba, twórcy krótkometrażowych filmów amatorskich, który miał okazję pracować również na planach kilku hollywoodzkich produkcji.

Oczywiście musimy podchodzić do tych rewelacji z dużym dystansem, ale warto też wziąć pod uwagę fakt, że to właśnie Ryan Unicomb jako jeden z pierwszych informował o tym, że nowym Batmanem może zostać Robert Pattinson.

Zdjęcia do filmu mają wystartować na przełomie 2019 i 2020 roku. Przecieki sugerują, że głównym przeciwnikiem Batmana w nowym filmie będzie Pingwin. W filmie mają pojawić się też Catwoman, Człowiek-zagadka oraz Komisarz Gordon i właśnie Alfred. Nowego Mrocznego Rycerza zagra Robert Pattinson.

Solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku.

źródło: zdj. STX Entertainment