Pierwszy zwiastun filmu „Polityka” z rekordem oglądalności

8 sierpnia w serwisie YouTube zadebiutował pierwszy zwiastun filmu „Polityka”. Zapowiedź spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widzów i stała się najczęściej oglądanym zwiastunem polskiej produkcji.

W ciągu pierwszych czterech dni zwiastun zebrał ponad trzy miliony wyświetleń – do tej pory żadna z polskich produkcji nie była w stanie osiągnąć takiego rezultatu. Ogromna popularność sprawiała, że zapowiedź znalazła się na pierwszych miejscach w kategoriach „Filmy” i „Trending” na polskim YouTubie.

Zapowiedź nowego filmu Vegi świetnie radzi sobie również na Facebooku, gdzie osiągnęła już cztery miliony wyświetleń. To wyniki, którymi do tej pory nie mogła pochwalić się jeszcze żadna inna polska produkcja filmowa.

W obsadzie filmu Vegi znaleźli się Andrzej Grabowski, który wcielił się w postać przypominającą Jarosława Kaczyńskiego, Iwona Bielska, która wcieliła się w postać naśladującą Krystynę Pawłowicz, Marcin Bosak w roli inspirowanej postacią Mateusza Morawickiego, Zbigniew Zamachowski w roli nawiązującej do Ojca Rydzyka, a także Antoni Królikowski wcielający się w postać inspirowaną podwładnym byłego Ministra Obrony Narodowej.

Film „Polityka” trafi do kin 6 września bieżącego roku. Głównego bohatera zagra Daniel Olbrychski. W obsadzie są także Ewa Kasprzyk i Maciej Stuhr.

źródło: zdj. Kino Świat