Player One - przegląd ofert na książkę

Już 4 kwietnia do księgarń w całej Polsce trafi bestsellerowa powieść Ernesta Cline'a, na której oparty został scenariusz do nowego filmu Stevena Spielberga pod tytułem Ready Player One. We wpisie znajdziecie informacje o książce i przeglad ofert.

O książce

Jest rok 2045. Ziemia jest okropnym miejscem. Zasoby ropy się wyczerpały. Klimat się rozregulował. Na planecie panują głód, bieda i choroby. Większość ludzi ucieka od przytłaczającej rzeczywistości, prowadząc wirtualne życie w OASIS, pełnej rozmachu utopii online, gdzie można być, kim się chce i spokojnie funkcjonować, grać i zakochiwać się na jednej z tysiąca planet.

Wade Watts żyje w OASIS od wczesnego dzieciństwa i podobnie jak wielu innych, ma obsesję na punkcie Miedzianego Klucza, cyfrowego „wielkanocnego jajka”, ukrytego gdzieś głęboko w cyfrowej rzeczywistości. Schował go przed śmiercią tam założyciel OASIS, James Halliday, multimiliarder. Ten, kto go znajdzie, odziedziczy jego majątek i przejmie kontrolę nad grą. Przez całe lata miliony ludzi próbowały odnaleźć ten skarb; jedyną wskazówką była wiedza, że prowadzące do celu zagadki są oparte na kulturze masowej końca XX wieku. Ale to właśnie Wade natrafia na klucz do pierwszego zadania i nagle odkrywa, że w desperackim wyścigu po największą nagrodę przeciwko sobie ma tysiące konkurentów. Ta coraz bardziej zaciekła rywalizacja wkrótce przenosi się z OASIS do świata rzeczywistego...

Player One_powiekszenie.jpg

Gdzie kupić?

Książka ukaże się w specjalnej nakładce z filmowym plakatem i będzie liczyła 504 strony. Na portalu znajdziecie naszą recenzję Ready Player One - recenzja filmu.

źróło: Wydawnictwo Feeria / zdj. Warner Bros.