Ręka mistrza - Taylor Hackford wyreżyseruje horror na podstawie powieści Kinga

Złoty okres dla adaptacji dzieł Stephena Kinga twa w najlepsze. Właśnie ogłoszono, że kolejna powieść mistrza horroru doczeka się ekranizacji. Po wielu latach spekulacji i przygotowań reżyser Taylor Hackford prowadzi rozmowy na temat stworzenia filmowej wersji książki "Ręka mistrza". Poznajcie szczegóły.

Taylor Hackford rozmawia aktualnie z przedstawicielami wytwórni Legendary i Optx Entertainment i możemy spodziewać się, że niedługo sfinalizuje swoją umowę na wyreżyserowanie adaptacji powieści, która w oryginale nosi tytuł "Duma Key".

Hackford aktualnie pracuje nad postprodukcją swojego filmu "Signal Hill", w którym główne role zagrali Elizabeth Banks, Anthony Mackie i Jamie Foxx. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie adaptacja powieści Kinga będzie kolejnym projektem reżysera i prace nad nią powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

Bohaterem powieści jest Edward Freemantle, który w wypadku traci rękę i popada w depresję. Za namową swojego lekarza przenosi się na wyspę Duma Key u wybrzeży Florydy. Tam poświęca się malarstwu, ale wkrótce uświadamia sobie, że jego obrazy skrywają mroczną moc.

Taylor Hackford  ma na swoim koncie takie filmy jak: "Adwokat diabła", "Dolores", "Ranczo milości", "Ray" i "The Comedian". Scenariusz do filmowej wersji przygotował Tom Holland.

źródło: Thegww.com / zdj. Prószyński i S-ka