Ruszają prace nad nową wersją serialu Kung Fu!

Stacja Fox oficjalnie rozpoczyna prace nad kontynuacją kultowego serialu Kung Fu z lat 70. ubiegłego stulecia. Twórcą nowego serialu został Albert Kim, który będzie pełnił funkcję scenarzysty i producenta wykonawczego. Poznajcie szczegóły.

Fox zdecydował o stworzeniu pilotażowego odcinka, na podstawie którego włodarze stacji podejmą decyzję o ewentualnym zamówieniu całego sezonu. Fabuła serialu ma opowiadać o młodej dziewczynie pochodzenia chińsko-amerykańskiego, która odziedziczyła po swoim ojcu szkołę Kung Fu będącą tajnym centrum pomocy dla mieszkańców Chinatown. Z pomocą byłego ucznia szkoły, który ma za sobą wojskową przeszłość postanawia kontynuować misję swojego ojca, co doprowadzi ją do odkrycia wielu tajemnic na temat swojego pochodzenia i legendarnych przodków.

Serial ma być jednym z wielu nowych projektów telewizyjnych poświęconych azjatyckiej społeczności, które będą odpowiedzią na gigantyczny sukces komercyjny, jaki odniosła ostatnio w kinach komediach Bajecznie bogaci Azjaci. Produkcja studia Warner Bros. zarobiła już ponad 220 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym jedynie 30 milionów. Wśród innych azjatyckich projektów znalazły się komedia KTown od HBO i produkcja Ohana przygotowywana przez stację ABC.

Oryginalny serial Kung Fu z Davidem Carradine w roli głównej emitowany był w latach 1972-1975. Albert Kim odpowiadający za nową wersję serialu pełnił już funkcje scenarzysty i producenta wykonawczego przy produkcjach Nikita i Jezdziec bez glowy. Producentką serialu będzie też Sarah Schecter.

źródło: Hollywoodreporter.com / zdj.