Ryan Reynolds lepszy od Angeliny Jolie. Filmowy Pikachu oficjalnie z rekordem wśród adaptacji gier

Film Detektyw Pikachu” stał się właśnie najlepiej zarabiającą adaptacją gry wideo. Produkcja, w której głosu tytułowemu Pokemonowi użyczył Ryan Reynolds, pobiła właśnie rekord, który od osiemnastu lat należał do Angeliny Jolie i jej Lary Croft. Poznajcie szczegóły.

W swój pierwszy weekend film o Pikachu zarobił 54 mln dolarów i osiągnął najlepszy wyniku otwarcia wśród wszystkich adaptacji gier wideo. Produkcja pobiła wówczas rezultat, który w 2001 roku ustanowiła filmowa Lara Croft (47,7 mln dolarów). Dzisiaj oficjalnie ogłoszono, że film o popularnym Pokemonie stał się najlepiej zarabiającą adaptacją gry wideo. Pikachu przebił wynik należący do pierwszej odsłony serii o przygodach Lary Croft. Produkcja z Angeliną Jolie w roli głównej ma na swoim amerykańskim koncie 131,1 mln dolarów, a Detektyw Pikachu” zgromadził już od amerykańskich widzów ponad 139 mln dolarów.

Studio Warner Bros. przygotowuje się już do realizacji kontynuacji swojego tegorocznego hitu, a jeśli i ona okaże się sukcesem, mówi się, że w kolejnych latach możemy doczekać się między innymi adaptacja popularnej gry „Pokémon Red i Blue”.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Warner Bros.