Samsung znowu uderza w wypalenia telewizorów OLED

Firma Samsung wypuściła do sieci nową reklamę swojej linii telewizorów QLED, która bardziej niż na promowaniu zalet technologii QLED skupia się na wypaleniach mogących występować w telewizorach OLED, których głównym dostarczycielem na rynku jest LG.

Firma Samsung nieposiadająca w swojej ofercie telewizorów z wyświetlaczami OLED postanowiła ponownie uderzyć w wypalenia mogące pojawić się na organicznych panelach. Samsung, który konkuruje z producentem ekranów OLED również na polu formatów HDR (HDR10+ kontra Dolby Vision), wypuścił nowy spot reklamowy, w którym pokazuje przykłady wypaleń znalezione w wyszukiwarce internetowej i proponuje użytkownikom wykonanie szybkiego testu, wyświetlając planszę z czerwonym kolorem — na którym wypalenia są często najbardziej widoczne.

Temat wypaleń od lat przewija się w dyskusjach dotyczących telewizorów OLED, a Samsung odnosił się do niego chociażby w październiku 2017 roku, kiedy pokazywał, jak wypalenia pojawiają się na telewizorach OLED podczas wielogodzinnego grania w gry wideo – materiał został usunięty z oficjalnego kanału Samsunga, ale można znaleźć go jeszcze w sieci.

Warto też przypomnieć, że Samsung korzysta z paneli OLED pod nazwą AMOLED w swoich telefonach, a zwłaszcza we flagowych modelach z takich serii jak Note czy S. Dodatkowo w ramach plotek od lat przewijają się informacje, że firma pracuje nad wprowadzeniem na rynek swojej własnej technologii opartej na organicznych wyświetlaczach, która ma zostać nazwana QD-OLED. Więcej o technologii możecie przeczytać tutaj: Samsung postawi w końcu na wyświetlacze OLED? Nowe informacje.

źródło: zdj. Samsung