„Spider-Man: Daleko od domu” – to kolejny udany film Marvela? Znamy recenzje krytyków

Na tydzień przed kinową premierą filmu „Spider-Man: Daleko od domu” studio Sony Pictures zniosło embargo na recenzje krytyków. Czy czeka nas godne zakończenie trzeciej fazy filmowego uniwersum Marvela? Poznajcie szczegóły.

Nowy Spider-Man zdążył zebrać już w serwisie Rottentomatoes  46 recenzji, z których aż 42 oznaczono jako „świeże”, czyli pozytywne. Aktualnie tylko 4 krytyków zdecydowało się na wystawienie filmowi negatywnej noty. Oznacza to, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi obecnie 91%. Na nieco niższym, aczkolwiek cały czas wysokim poziomie ukształtowała się punktowa nota filmu, która aktualnie wynosi 7.51 w dziesięciostopniowej skali.

Warto zaznaczyć, że w przypadku recenzji od „topowych krytyków” serwisu Rottentomatoes nowy film Marvela i Sony wypada nieco słabiej niż w przypadku wszystkich recenzji. Produkcję oceniło 8 czołowych krytyków i 6 z nich wystawiło jej pozytywną notę, co oznacza, że odsetek „świeżych” recenzji wynosi aktualnie 75%. Słabiej wypada również ogólna ocena filmu, która kształtuje się obecnie na poziomie 6.33 w dziesięciostopniowej skali.

Podobnie drugi solowy film o przygodach Pajączka oceniają recenzenci serwisu Metacritic, którzy do tej pory wystawili produkcji 28 recenzji, z których 20 oznaczono jako pozytywne. Ośmiu z krytyków stwierdziło natomiast, że jego odczucia po seansie były mieszane, ale żaden z oceniających nie wystawił ostatniej części trzeciej fazy MCU  negatywnej oceny. Średnia filmu wynosi natomiast obecnie 71 punktów w stu punktowej skali.

Jeśli porównamy pierwsze wyniki filmu w serwisie Rottentomatoes do pierwszej części nowej serii o Spider-Manie, to  „Daleko od domu” wypada aktualnie o 1 punkt procentowy gorzej od filmu Homecoming” z 2017 roku. Pierwszy solowy film, w którym Tom Holland zagrał Spider-Mana, może liczyć bowiem na 92% pozytywnych recenzji. Jeśli natomiast spojrzymy na najlepiej oceniane produkcje Marvela, to nowy Pajączek ustępuje w tym momencie filmom Czarna Pantera”, „Avengers: Koniec gry”, Iron Man”, Avengers”Thor: Rangarok”.

  • Czarna Pantera - 97% pozytywnych ocen i 100% pozytywnych ocen wśród „topowych krytyków”
  • Koniec gry - 94% pozytywnych ocen i 100% pozytywnych ocen wśród „topowych krytyków”
  • Iron Man - 93% pozytywnych ocen i 88% pozytywnych ocen wśród „topowych krytyków”
  • Avengers - 92% pozytywnych ocen i 83% pozytywnych ocen wśród „topowych krytyków”
  • Homecoming - 92% pozytywnych ocen i 91% pozytywnych ocen wśród „topowych krytyków”
  • Thor: Rangarok - 92% pozytywnych ocen i 89% pozytywnych ocen wśród „topowych krytyków”
  • Wojna bohaterów - 91% pozytywnych ocen i 91% pozytywnych ocen wśród „topowych krytyków”

„Spider-Man: Daleko od domu” trafi do kin 5 lipca 2019 roku. Reżyserią produkcji zajmie się Jon Watts, a w rolach głównych wystąpią: Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei i Zendaya.

Sprawdźcie też: „Spider-Man: Daleko od domu” – szczegóły scen po napisach! Wielki powrót potwierdzony!

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Sony Pictures / Marvel