„Venom 2” zaliczy opóźnienie? Nowe informacje

Venom” osiągnął finansowy sukces i przypadł do gustu dużej części widzów. Sony początkowo nie zamierzało więc zwlekać z premierą drugiej części i wydawało się, że jej premiery będziemy mogli spodziewać się już w październiku 2020 roku. Teraz pojawiają się jednak głosy mogące sugerować, że studio chce zrezygnować z tej daty premiery. Poznajcie szczegóły.

W styczniu pojawiły się informacje, że Sony chce stworzyć drugą część filmu „Venom”, a do napisania scenariusza zatrudniona została Kelly Marcel, która pracowała w zespole zajmującym się historią do pierwszych solowych przygód popularnego przeciwnika Spider-Mana. Data premiery filmu została wstępnie ustalona na początek października 2020 roku, a producentka Amy Pascal potwierdziła niedawno, że trwają przygotowania do realizacji „Venoma 2” i zaangażowany jest w nie Tom Hardy

W ostatnim wywiadzie dla Comicbook.com producentka stwierdziła jednak, że harmonogram produkcji nie został jeszcze ustalony. Pascal nie chciała również odpowiedzieć na pytanie, czy dojdzie do spotkania Venoma za Spider-Manem i czy obydwie postacie osadzone są w tym samym świecie.

Dla fanów Venoma może to oznaczać, że będą musieli poczekać nieco dłużej na premierę nowych przygód swojego ulubionego bohatera. Niewykluczone, że Sony zastanawia się, czy nie zrezygnować z październikowej premiery filmu, która ustawiona jest aktualnie na niecałe trzy miesiące po premierze innego superbohaterskiego filmu Sony, który ma opowiadać o Morbiusie, kolejnym kultowym przeciwniku Spider-Mana. Możliwe też, że studio postanowiło dać twórcom filmu nieco więcej czasu na dopracowanie scenariusza i samych prac na planie, tak aby film okazał się nie tylko sukcesem finansowym, ale także spodobał się krytykom, którzy byli niezadowoleni z pierwszej części.

Istnieje również prawdopodobieństwo, że Amy Pascal celowo nie zdradziła żadnych szczegółów na temat harmonogramu prac nad „Venomem 2”, ponieważ Sony chce jak na razie utrzymywać projekt w tajemnicy.

Jeśli październikowa premiera nowego „Venoma” cały czas pozostaje aktualna, to możemy oczekiwać, że prace na planie filmu wystartują w drugiej połowie tego roku. W filmie powrócą Tom Hardy, a także Michelle Williams oraz Woody Harrelson, który wcieli się w komiksowego złoczyńcę znanego jako Carnage.

źródło: Comicbook.com / zdj. Marvel / Sony Pictures