Wiedźmin i nowy sezon The Crown - Netflix potwierdza przybliżone daty premier

Netflix potwierdził właśnie, kiedy możemy spodziewać się premiery serialowego Wiedźmina oraz kolejnego sezonu serialu The Crown. Poznajcie szczegóły.

Netflix nie ujawnił jeszcze dokładnej daty premiery trzeciej serii serialu The Crown, ale potwierdził, że nowe odcinki zadebiutują po 1 lipca. Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu debiutował na platformie 4 listopada 2016 roku, a drugi miał swoją premierę 8 grudnia 2017 roku. Premiery trzeciej serii mamy spodziewać się w drugiej połowie 2019 roku.

Netflix potwierdził również, że serialowa adaptacja Wiedźmina zadebiutuje na platformie w tym roku i zdradził, że jej premiery możemy spodziewać się w trzech ostatnich miesiącach roku.

Akcja trzeciej serii rozpocznie się w 1963 roku i ma skupiać się na ważnych wydarzeniach z historii angielskiego dworu — zobaczymy między innymi romans księżniczki Małgorzaty Windsor i Roddy'ego Llewellyna. Fabuła będzie zahaczała również o takie wydarzenia jak powstanie Beatlesów i zwycięstwo Anglików w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 1966 roku.

W obsadzie serialu Wiedźmin znajdą się Henry Cavill, który wcieli się w postać Geralta z Rivii oraz Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina i Millie Brady jako Renfri.

Reżyserią odcinków wchodzących w skład pierwszego sezonu Wiedźmina zajmują się Alik Sacharow, Alex Garcia Lopez i Charlotte BrändströmAlik Sacharo, który jest również producentem wykonawczym, wyreżyseruje cztery odcinki, w tym pierwszy. Garcia Lopez i Brändström staną za kamerą dwóch epizodów.

źródło: Deadline.com / zdj. Netflix