Wiemy, kiedy zadebiutuje pełny zwiastun serialu „Wiedźmin”

Netflix przygotowuje się do rozpoczęcia pełnoprawnej kampanii promocyjnej serialuWiedźmin”. Właśnie ujawniono, kiedy możemy spodziewać się premiery pełnego zwiastuna.

Serialowy „Wiedźmin” będzie jedną z głównych atrakcji wydarzenia Lucca Comics and Games 2019 odbywającego się w tym roku w dniach 30 października - 3 listopada we Włoszech. To właśnie na tej imprezie zaprezentowany zostanie pełny zwiastun produkcji.

Serial będzie promowany przez całą imprezę, a na panelu dyskusyjnym z 31 października pojawią się showrunnerka Lauren S. Hissrich, Anya Chalotra (Yennefer), Freya Allan (Ciri), a także autor książkowego pierwowzoru serialu, czyli Andrzej Sapkowski. To wtedy ma zostać pokazany pełny zwiastun, który powinien trafić także do sieci. 1 listopada swój udział w imprezie zaznaczą producent wykonawczy Tomek Bagiński oraz projektant kostiumów Tim Aslam i scenograf Andrew Laws.

Debiutancki sezon serialu „Wiedźmin” zadebiutuje najprawdopodobniej 17 lub 20 grudnia bieżącego roku.

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

W obsadzie serialu znaleźli się Henry Cavill, który wcielił się w postać Geralta z Rivii, oraz Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina i Millie Brady jako Renfri.

Reżyserią odcinków wchodzących w skład pierwszego sezonu zajęli się Alik Sacharow, Alex Garcia Lopez i Charlotte Brändström. Alik Sacharo, który jest również producentem wykonawczym, wyreżyserował cztery odcinki, w tym pierwszy. Garcia Lopez i Charlotte  Brändström stanęły za kamerą dwóch epizodów.

źródło: Multiplayer.it / zdj. Netflix