Wonder Woman (steelbook) - prezentacja wydania

Prezentujemy Wam dzisiaj steelbooka z filmem Wonder Woman. Wydanie dostępne jest w sprzedaży od 11 października 2017 roku.

PA131206.JPG

O wydaniu

Wonder Woman doczekała się w polskiej dystrybucji aż pięciu wydań. Oprócz prezentowanego steelbooka do sprzedaży trafiły standardowe wydania UHD 4K, Blu-ray 3D, 2D i DVD w plastikowych opakowaniach.

W steelbooku znajdziemy dwie płyty z filmem w formacie 3D i 2D. Na płycie 2D umieszczone zostały również materiały dodatkowe. Łączny czas dodatków wynosi około 120 minut. Steelbook został wykonany z matowego metalu, a na przedniej i tylnej okładce rozmieszczono jedne z dwóch najpopularniejszych motywów graficznych do filmu. Dodatkowo frontowa okładka została wyposażona w obramowanie oraz tłoczony symbol Wonder Woman. Warto wspomnieć, że wbrew temu, co mogliśmy zobaczyć na grafikach promocyjnych, steelbook nie posiada na przedniej okładce napisu 3D, który miał znajdować się obok wspomnianego wyżej tłoczonego symbolu WW. Należy oczywiście uznać, to za dobrą wiadomość, bo dopisek "3D" jedynie niepotrzebnie szpeciłby świetną grafikę. Równie dobrze co frontowa okładka prezentuje się także tył wydania. Znajdziemy na nim motyw z pierwszego oficjalnego plakatu do filmu z Gal Gadot. Plakat został wręcz entuzjastycznie przyjęty przez fanów i był zapowiedzią kolejnych świetnych grafik, które promowały Wonder Woman aż do premiery produkcji. Grafiki zarówno na przedniej, jak i tylnej okładce odznaczają się dobrą ostrością i czytelnością. Z lekko rozmytym obrazkiem mamy natomiast do czynienia we wnętrzu steelbooka, gdzie znajdziemy grafikę, na której główna bohaterka odbija swoją tarczą nadlatujące pociski. Wspomniane rozmycie jest, jak mniemam, efektem zamierzonym i wpisuje się w dynamikę sceny, ale o ile mnie pamięć nie myli, to dokładnie tego kadru nie znajdziemy w filmie. Co jednak najistotniejsze grafika doskonale komponuje się z ogólną stylistyką steelbooka. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o grzbiecie wydania, na którym znajduje się tytuł filmu oraz logotypy Blu-ray, Blu-ray 3D, wydawnictwa DC Comics i studia Warner Bros. Mimo umieszczenia aż czterech logotypów grzbiet jest przejrzysty, co zawdzięcza prostej i czytelnej czcionce tytułu.

Całościowo steelbook Wonder Woman prezentuje się bardzo dobrze. Wszystkie elementy graficzne są świetnie dopasowane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Wydanie znajdziecie również na Filmoskopie.

Zdjęcia wydania (po kliknięciu w obrazek możecie zobaczyć go w pełnej rozdzielczości)

PA131226.jpg PA131230.jpg

PA131214.jpg PA131234.jpg

PA131239.jpg PA131240.jpg

Prezentacja wideo

Materiały dodatkowe

 • Alternate Scene: Walk to No Man's Land
 • Blooper reel
 • Epilogue
 • Crafting the Wonder
 • A Director's Vision: Themyscira:
  - Beach Battle
  - A Photograph Through Time
  - Diana in the Modern World
  - Wonder Woman at War
 • Warriors of Wonder Woman
 • The Trinity
 • The Wonder Behind the Camera
 • Finding the Wonder Woman Within
 • Extended scenes:
  - Boat Conversation
  - Selfridge Shopping
  - Parliament Steps
  - Morning at the Train Station
  - Charlie Never Sleeps
  - Walk to No Man's Land

Dystrybucja

Galapagos

Data wydania

11.10.2017

Opakowanie

Steelbook

Czas trwania [min.]

141

Liczba nośników

2

Obraz

Aspect Ratio: 16:9 - 2.40:1

Dźwięk oryginalny

Dolby Atmos / DTS-HD Master Audio angielski

Polska wersja

Dolby Digital 5.1 (dubbing) i napisy

źródło: Warner Bros. / Galapagos