Yahya Abdul-Mateen II zagra jedną z głównych ról w filmie „Matrix 4”

Warner Bros. znalazł nową gwiazdą czwartego „Matriksa”. Do obsady filmu dołączyła gwiazda „Aquamana”, aktor Yahya Abdul-Mateen II.

Szczegóły na temat bohatera, którego zagra Yahya Abdul-Mateen II, nie zostały ujawnione, ale mówi się, że będzie to jeden z najważniejszych bohaterów nowej części serii. Casting do tajemniczej roli przeprowadzała w ostatnich tygodniach sama reżyserka projektu, która osobiście spotykała się z kandydatami. Ostatecznie Lana Wachowski zdecydowała, że to właśnie Yahya Abdul-Mateen II zagra w jej nowym filmie.

Wiemy, że do swoich ról z trylogii w nowej części powrócą Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss.

Według ostatnich doniesień z obozu Warnera ekipa zdjęciowa ma wejść na plan w lutym przyszłego roku. Zdjęcia mają być kręcone w Chicago w Illinois, a  obecnie czwarty „Matrix” otrzymał roboczy tytuł: „Project Ice Cream”.

Oficjalna data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale możemy zakładać, że kultowa seria science fiction powróci na duży ekran w 2021 roku. Reżyserką filmu będzie Lana Wachowski, która miała również swój udział przy tworzeniu scenariusza, za który odpowiadają Aleksandar Hemon i David Mitchell.

źródło: Variety / zdj. Warner Bros.