Znamy techniczne szczegóły serwisu AppleTV+. Będzie Dolby Vision i Atmos

Firma Apple ujawniła techniczne informacje na temat swojej nowej platformy streamingowej AppleTV+, który wystartuje w ponad 100 krajach na całym świecie za nieco ponad miesiąc.

Wiemy już, że oryginalne produkcje serwisu Apple'a będą dostępne w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision i formatem dźwięku Dolby Atmos. Najwyższą jakością obrazu i dźwięku będą mogli cieszyć się użytkownicy telewizorów obsługujących wspomniane formaty, a także innych urządzeń Apple'a wspierających rozdzielczość 4K, Dolby Vision lub Atmosa.

W oficjalnym komunikacie czytamy:

AppleTV+ pozwala oglądać oryginalne programy i filmy, bez reklam i na żądanie. Nowe produkcje będą dodawane do AppleTV+ co miesiąc. Możecie oglądać oryginalne produkcje Apple w 4K z HDR10 lub Dolby Vision, a większość tytułów zaoferuje również dźwięk Dolby Atmos.

Platforma streamingowa zostanie wprowadzona na rynek już 1 listopada. Serwis od dnia premiery będzie dostępny w ponad 100 krajach na całym świecie — w tym także w Polsce, a koszt miesięcznego abonamentu wyniesie 4,99 USD. Na początku użytkownicy będą mogli skorzystać z okresu próbnego wynoszącego 7 dni. W ramach jednego abonamentu z konta będzie mogło korzystać kilka osób. Przy zakupie produktów Apple, takich jak iPhone, iPad lub Mac, klienci otrzymają roczny dostęp do serwisu AppleTV+.

Dostęp do serwisu AppleTV+ będzie można uzyskać za pośrednictwem takich urządzeń jak iPhone, iPad i AppleTV, a także z poziomu aplikacji AppleTV dostępnej w telewizorach Smart TV firm Samsung, LG i Sony.

Jednym z pierwszych seriali oryginalnych od platformy będzie „The Morning Show”, w którym wystąpili Jennifer Aniston, Steve Carell i Reese Witherspoon. Do pozostałych produkcji, które przygotowuje platforma, zaliczają się między innymi: antologia „Amazing Stories” stworzona przez Stevena Spielberga, serial pod tytułem „See”, w którym wystąpili Jason Momoa i Alfre Woodard, a także kolejna serialowa produkcja pod tytułem „Little America”, w której zagrał Kumail Nanjiani, serial „Truth Be Told”, w którym wystąpiła Octavia Spencer i seria „Home”.

źródło: Flatpanelshd.com / zdj. Apple