„1923” – Oto nowe pokolenie Duttonów z kolejnego prequela „Yellowstone”. Harrison Ford na pierwszej fotce

Poznaliśmy oficjalną obsadę nowego serialu z westernowego uniwersum Taylora Sheridana („Aż do piekła”), które rozpoczęte zostało wydanym w 2018 roku „Yellowstone” z Kevinem Costnerem w roli głównej. Drugi z kolei - po zeszłorocznym „1883 - prequel przeniesie nas do czasów Wielkiego Kryzysu. Produkcja została zatytułowana „1923”.

Kto zagra w nowym westernie Taylora Sheridana? Fabuła i obsada serialu „1923

W maju tego roku dowiedzieliśmy się, że w rolach głównych „1923” wystąpią Harrison Ford i Helen Mirren. Tym razem poznaliśmy resztę nazwisk aktorów i aktorek, którzy wraz z nimi tworzyć będą kolejną gałąź drzewa genealogicznego telewizyjnej rodziny Duttonów.

Do obsady prequela dołączyli: Darren Mann („Chilling Adventures of Sabrina”), Michelle Randolph („Nawiedzony hotel”), James Badge Dale („Pacyfik”), Marley Shelton („Grindhouse: Planet Terror”), Brian Geraghty („The Hurt Locker”), Aminah Nieves („Blueberry”) oraz Julia Schlaepfer („Wybory Paytona Hobarta”).

Akcja nowego prequela przeniesie nas do czasów Wielkiego Kryzysu. Serial będzie kontynuacją produkcji „1883”, w której poznaliśmy historię początku rodu. Nowy obraz Sheridana ma skupić się na okresie tuż po zakończeniu I wojny światowej i początkach prohibicji (w 1920 roku). Warto dodać, że uprzednio serial nosił tytuł „1932”, aczkolwiek zmieniono go na „1923”, by w większym stopniu oddać ducha pierwszej dekady dwudziestolecia międzywojennego

Sprawdź też: Sylvester Stallone w nowej zapowiedzi serialu „Tulsa King” od twórcy „Yellowstone” i scenarzysty „Rodziny Soprano”

Kto jest kim w nowym prequelu „Yellowstone”? Bohaterowie serialu „1923” 

Obsada serialu 1923 od Paramount+.jpg

Harrison Ford zagra Jacoba Duttona, który jest bratem Jamesa Duttona (granego przez Tima McGrawa w „1883”). Helen Mirren sportretuje natomiast żonę Jacoba, Carę Dutton

James Badge Dale zagra Johna Duttona Seniora, najstarszego bratanka i prawą rękę Jacoba Duttona (Harrison Ford). Bohater jest synem Jamesa Duttona (Tim McGraw z „1883”) i pradziadkiem granego przez Kevina Costnera Johna Duttona z „Yellowstone”.

Marley Shelton zagra Emmę Dutton, posłuszną żonę Johna Duttona Sr. i matkę Jacka Duttona

Darren Mann zagra Jacka Duttona, syna Johna Duttona Sr. i Emmy. Chłopak jest oddanym ranczerem, którego charakteryzuje lojalność wobec swej rodziny.

Michelle Randolph zagra Elizabeth Strafford, równie zadziorną, co zdolną młodą kobietę, która ma wżenić się w rodzinę Duttonów.

Brian Geraghty zagra Zane'a, zawziętego i lojalnego gospodarza rancza.

Animah Nieves zagra Teonnę Rainwater, młodą kobietę osadzoną w rządowej szkole z internatem. Według przypuszczeń Teonna jest przodkinią Thomasa Rainwatera, bohatera z „Yellowstone” granego przez Gila Birminghama.

Julia Schaepfer zagra Alexandrę, Brytyjkę, która poznaje jednego z Duttonów za granicą.

Może zainteresuje Cię: Guy Pearce ścigany przez psychofana w zwiastunie nowego thrillera. O czym opowie „The Infernal Machine”?

„1923” – kiedy premiera prequela „Yellowstone”? Harrison Ford na zdjęciu z planu

Prace na planie „1923” mają obecnie miejsce w stanie Montana. Nowa produkcja z westernowego uniwersum Sheridana ma zadebiutować na platformie Paramount+ w grudniu tego roku. Na ten moment wciąż nie wiemy, czy - wzorem „1883” - obraz planowany jest jako serial limitowany czy też twórcy planują uczynić z tytułu wielosezonową serię

Do sieci powoli przedostają się pierwsze zdjęcia z planu produkcyjnego. Na jednym z nich możecie zobaczyć w pełni ucharakteryzowanego Harrisona Forda

Źródło: TVLine / Twitter / Zdj. Paramount+