Co z 3. sezonem pirackiej komedii „Nasza bandera znaczy śmierć? Sprzeczne informacje od twórców serialu

W ubiegłym miesiącu w ofercie platformy HBO Max zadebiutował finałowy odcinek drugiego sezonu pirackiego rom-comu „Nasza bandera znaczy śmierć”. Choć produkcja spotkała się z ogromnym entuzjazmem widzów i krytyków decyzja o trzeciej odsłonie jeszcze nie zapadła. Sprawę dodatkowo skomplikował właśnie Taika Waititi, występujący w roli słynnego kapitana Czarnobrodego. Uwaga, poniżej znajdzie się drobny SPOILER, co do ostatniego odcinka.

Nie będzie 3. sezonu „Nasza bandera znaczy śmierć”? Waititi uważa, że historia dobiegła końca

Najnowszy komentarz Waititiego pochodzi z niedawnej rozmowy z dziennikarzem Consequence. Współproducent i jeden z gwiazdorów serialu wyjaśnił na łamach serwisu, ze zakończenie sezonu drugiego wydaje się dobrym miejscem, by zakończyć historię Stede'a Bonneta i Czarnobrodego. „[Ostatni odcinek sezonu] to naturalne domknięcie ich historii. Wydaje mi się, że – przez to, że przeszli tak wiele – należy im się happy end w tak ładnym miejscu (...) Nie chciałbym, by później byłoby jak w Rambo III – że muszą tę swoją idyllę znowu opuścić”.

Odmienne spojrzenie na wątek obu bohaterów – i perspektywę trzeciego sezonu – przedstawił jeszcze miesiąc temu twórca serialu, David Jenkins. W rozmowie, w której omawiał zakończenie finałowego odcinka, przyznał wówczas, że „Nasza bandera znaczy śmierć” została rozplanowana jako seria na trzy sezony. „Możemy opowiedzieć tę historię na przestrzeni trzech sezonów i dać widzom pełną panoramę tego związku. W pierwszym sezonie bohaterowie musieli zrozumieć, czym miłość w ogóle jest. Później relacja zrobiła się nieco poważniejsza – musieli nauczyć się tego, co z nią robić”. W trzecim sezonie na Stede'a i Czarnobrodego czekałaby lekcja „jak podtrzymać to uczucie im dojrzalsze będzie się stawało”. Jenkins przyznał zarazem, że napięty grafik Taiki Waititiego, który angażuje się w wiele projektów jednocześnie, zezwoliłby na realizację maksymalnie jednego dodatkowego sezonu serialu. 

Niezależnie od postanowień twórców, ostateczna decyzja o zamówieniu następnego sezonu leży po stronie platformy Max – tymczasem żadne oficjalne zlecenie nie zostało jeszcze złożone. Warto dodać, że w wywiadzie dla Consequence Waititi zasugerował, że w obliczu zainteresowania decydentów wytwórni, „Nasza bandera znaczy śmierć” mogłaby potrwać przez kolejne sezony, ale bez udziału dotychczasowych głównych bohaterów

Serial jest luźno oparty na prawdziwych losach Stede'a Bonneta, żyjącego na początku XVIII wieku. W produkcji mężczyzna został przedstawiony jako rozpieszczony luksusem arystokrata, który postanawia porzucić swoje przywileje i zostać piratem. W obsadzie, obok Darby'ego i Waititiego pojawią się także: Ewen Bremner, Con O'Neill, Joel Fry, Samson Kayo i Nathan Foad. W nowych odcinkach pojawiła się też Leslie Jones

Źródło: Consequence / zdj. HBO Max