A24 zabiera głos w sprawie swojego „Piątku, trzynastego”. Serialowy prequel nadal w planach!

Niedługo trzeba było czekać na oficjalne komunikaty w sprawie „Crystal Lake”, czyli serialowego prequela kultowego cyklu slasherów „Piątek, trzynastego”. Po tym, jak ostatnie raporty sugerowały przedwczesną śmierć projektu, współrealizujące serię studio A24 zdecydowało się zabrać głos.

„Crystal Lake” powstanie... ale bez twórcy „Hannibala”

Na początek dobra wiadomość: prequel „Piątku, trzynastego” nadal znajduje się w planach studia A24. Plotki o skreśleniu serialu okazały się nieprecyzyjne... choć niezupełnie niezgodne z rzeczywistą sytuacją za kulisami. Z nowego raportu na łamach Bloody Disgusting dowiadujemy się, że wytwórni nie spodobał się pomysł na serię zaproponowany przez dotychczasowego współscenarzystę i showrunnera, Bryana Fullera.

Na swoim Instagramie twórca „Hannibala” potwierdził teraz, że po roku preprodukcyjnych przygotowań „Crystal Lake” postanowił odsunąć się od projektu. „Adaptowanie klasycznego horroru jest czymś, z czym mam już doświadczenie. Takie seriale wymagają wizji, która wznosi oryginalny materiał i transformuje w coś zupełnie innego” – tłumaczył filmowiec. „To ambitne i ryzykowne przedsięwzięcie. Wymaga pełnej wiary w wizję twórcy. Gdy całość działa – tak jak w przypadku Hannibala – dzieją się cuda, doceniają to wtedy i twórcy i widownia. (...) Z przyczyn, które znajdują się poza moim zasięgiem A24 postanowiło ruszyć w innym kierunku. Mamy nadzieję, że ostateczny produkt okaże się czymś, czym będą mogli cieszyć się fani Piątku, trzynastego na całym świecie”.

Sprawdź też: Freya Allen boi się ataków fanów na następce Cavilla. Apeluje do widzów: Dajcie szansę nowemu Geraltowi

Bloody Disgusting poinformowało, że Fuller nie będzie w żaden sposób związany z nowym podejściem do klasycznego cyklu grozy. Studio A24 i platforma Peacock, dla której powstanie serialowy prequel, poszukują obecnie nowego showrunnera. Na chwilę obecną nie wiemy, czy w przygotowania „Crystal Lake” pozostanie zaangażowany jeden z dotychczasowych scenarzystów, Kevin Williamson („Krzyk”). 

Projekt Fullera opisywano jako pełnoprawny prequel do oryginalnej odsłony „Piątku, trzynastego” z 1980 roku. W produkcji mieliśmy zobaczyć zarówno postać Jasona Voorheesa, jak i jego matkę Pamelę Voorhees. Jedna z głównych ról miała powędrować do Adrienne King, znanej z obsady klasycznego filmu.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Warner Bros.