Aktor z „West Side Story” w obsadzie prequela „Igrzysk śmierci”. Kogo zagra?

Do obsady widowiska „The Ballad of Songbird and Snakes”, czyli prequela serii „Igrzyska Śmierci” dołączył właśnie nowy aktor. W jednej z głównych ról filmu pojawi się Josh Andrés Rivera, znany ostatnio przede wszystkim za sprawą remake'u „West Side Story” Stevena Spielberga. W tamtej produkcji wcielił się w rolę Chino Lopeza.

Nowa odsłona cyklu fantasy bazuje na ostatniej powieści amerykańskiej pisarki Suzanne Collins, wydanej w Polsce pod tytułem „Ballada ptaków i węży”. Opowieść koncentruje się na losach Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta i głównego antagonisty filmowej trylogii, którego grał Donald Sutherland. Film pokaże, jak będący wówczas nastolatkiem Coriolanus doszedł do władzy, pozbył się swoich największych przeciwników chcących, podobnie jak on, sięgnąć po władzę absolutną. Akcja filmu rozgrywa się na 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części sagi i dziesięć lat po tak zwanym okresie Mrocznych Dni, podczas którego doszło do buntu Dystryktów przeciwko Kapitolowi. Wybuch rewolucji doprowadził w ostateczności do rozpoczęcia Głodowych Igrzysk, w których kilkadziesiąt lat później wzięła udział Katniss Everdeen grana przez Jennifer Lawrence.

Sprawdź też: Dakota Fanning obok Denzela Washingtona w trzeciej odsłonie „Bez litości”.

Młodego Coriolanusa zagra w prequelu Tom Blyth, znany z „Robin Hooda” i „Wash Club”. Z kolei Rivera przedstawi na ekranie postać Sejanusa Plintha, bliskiego przyjaciela Snowa, a w przyszłości jednego z mentorów uczestników Głodowych Igrzysk. Warto dodać, że w obsadzie, Rivera spotka się z Rachel Zegler, z którą współpracował przy realizacji „West Side Story” (aktorka wcielała się w rolę Marii). 

Powieść na język filmowy przełożył Michael Arndt pracujący nad scenariuszem do filmu „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”. Arndt ma na swoim koncie także scenariusze do filmów „W głowie się nie mieści”, „Toy Story 3”. Wyreżyserowaniem filmu zajął się z kolei Francis Lawrence odpowiadający za reżyserię trzech z czterech filmów głównej serii.

Premierę „Ballada ptaków i węży” zaplanowano na 17 listopada przyszłego roku.

Źródło: The Wrap / zdj. 20th Century Studios