Aktorski „Awatar: Legenda Aanga” wejdzie do produkcji pod koniec roku

Wygląda na to, że jeszcze w tym roku wystartuje produkcja zapowiadanego przez Netfliksa aktorskiego serialu opartego na animacji „Awatar: Legenda Aanga”. Najnowsze doniesienia wskazują, że zdjęcia rozpoczną się w listopadzie w Vancouver i zakończą po pół roku, w maju 2022.

Serial stacji Nickelodeon doczekał się w sumie trzech sezonów emitowanych w latach 2005-2008. Choć twórcami aktorskiej wersji zostali początkowo Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko, czyli para odpowiedzialna za stworzenie pierwowzoru, obaj zrezygnowali z udziału przy projekcie pod koniec zeszłego roku. O odsunięciu się od serialu zadecydowały kreatywne różnice między twórcami animacji i włodarzami platformy. Na początku 2021 roku funkcję showrunnera przejął Albert Kim

O ile prace nad długo zapowiadanym „Awatarem” w wersji live-action faktycznie ruszą już za parę miesięcy, wkrótce powinniśmy otrzymać pierwsze konkretne wieści o projekcie, w tym pierwsze doniesienia castingowe. Jeśli zaś produkcja dobiegnie końca w maju 2022, to premiery spodziewać należy się jeszcze w końcówce przyszłego roku. Dodajmy, że jednocześnie w przygotowaniach znajduje się szykowany przez Nickelodeon animowany film osadzony w świecie Aanga.  

Źródłó: Screen Rant / zdj. Netflix / Nickelodeon