Al Capone i Eliot Ness dostaną serial od Showtime

Al Capone i Eliot Ness ponownie stoczą walkę na ekranie. Tym razem jedna z najpopularniejszych kryminalnych potyczek przedstawiona w filmie „Nietykalni” doczeka się serialowej adaptacji. Projekt przygotowuje stacja Showtime.

Serial skupi się na historii Ala Capone i jego nemezis, prawnika, Eliota Nessa, którzy toczyli wojnę w czasach prohibicji. Produkcja przedstawi potyczkę Capone i Nessa w kontekście aktualnych wydarzeń, do których dochodziło wówczas w Chicago. Zagłębi się w świat polityki, przybywających wówczas do USA imigrantów oraz pokaże ówczesny świat środków masowego przekazu. Zobaczymy, jak Al Capone zmienił świat przestępczości zorganizowanej, a Eliot Ness stoczył bitwę o reformę organów ścigania.

Na bazie potyczki Capone i Nessa powstał film „Nietykalni”, w którym popularnego gangstera zagrał Robert De Niro, a w stróża prawa wcielił się Kevin Costner.

Scenariusz do serialu przygotował Ben Jacoby na podstawie powieści non-fiction „Scarface and the Untouchable: Al Capone, Eliot Ness and the Battle for Chicago” napisanej przez Maxa Allena Collinsa i A. Brada Schwartza. Twórcą serialu będzie Alex Kurtzman („Star Trek: Discovery”, „Clarice”, „Transformers”).

źródło: deadline.com / zdj. Paramount Pictures