Al Pacino i Dan Stevens jako księża z problemami w nowym horrorze o egzorcyzmach

Legendarny aktor Al Pacino i Dan Stevens znany z ostatniej superprodukcji z Godzilli i Kongiem połączą siły w nadchodzącym horrorze o egzorcyzmach. Produkcję zatytułowaną „The Ritual” wyreżyseruje David Midell.

Al Pacino i Dan Stevens przeprowadzą egzorcyzmy w horrorze „The Ritual

Filmowe opowieści o egzorcyzmach po latach znowu wracają do łask w Hollywood. Nowy tego typu projekt wzbudził spore zainteresowanie wśród przedstawicieli branży, po tym, jak firma XYZ Films zapewniła sobie globalne prawa do filmu „The Ritual”, którego gwiazdami będą Al Pacino i Dan Stevens. Pierwszego z panów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Drugi wystąpił ostatnio w dobrze przyjętej produkcji „Godzilla x Kong: Nowe imperium”. Film ma trafić do kin w 2025 roku, a prawa do międzynarodowej dystrybucji zostaną wystawione na sprzedaż podczas majowego festiwalu w Cannes.

Film „The Ritual” opowie mrożącą krew w żyłach prawdziwą historię o dwóch księżach stawiających czoła własnym wewnętrznym demonom. Stevens wcieli się w duchownego kwestionującego swoją wiarę, a tymczasem Pacino zagra kapłana zmagającego się z demonami przeszłości. Duet będzie musiał jednak odłożyć na bok dzielące ich różnice, aby stawić czoła złowrogim siłom, które opętały ciało młodej kobiety (w tej roli Ashley Greene) i podjąć się przeprowadzenia niebezpiecznych egzorcyzmów.

Sprawdź też: Czy będzie drugi sezon serialu „Szogun”? Czy Blackthorne opuścił Japonię? Omawiamy 10 odcinek.

Podstawą dla filmu będzie historia Emmy Schmidt, która była przedmiotem serii wstrząsających egzorcyzmów. Jej sprawa pozostaje jednym z najobszerniej udokumentowanych opętań w historii Ameryki.

Produkcją filmu zajmą się Andrew Stevens, Mitchell Welch i Enrico Natale. Dla Pacino „The Ritual” będzie kolejnym projektem, w który legendarny aktor zdecydował się zaangażować po zakończeniu pracy na planie biograficznego filmu „Modi” w reżyserii Johnny'ego Deppa. Produkcja opowiada historię włoskiego artysty Amedeo Modiglianiego. Tymczasem Stevens gości aktualnie w kinach nie tylko za sprawą filmu „Godzilla x Kong: Nowe imperium”, ale także dzięki horrorowi „Abigail”.

źródło: variety.com / zdj. depositphotos