„Alan Wake” powróci. Zremasterowana wersja gry trafi na PC, Xboksa i PlayStation

„Alan Wake”, kultowy horror psychologiczny z czasów Xboksa 360 doczeka się odnowionej wersji. Inspirowana dorobkiem Stephena Kinga i „Miasteczkiem Twin Peaks” gra studia Remedy Entertainment trafi tym razem nie tylko na PC i konsolę Microsoftu. Po raz pierwszy zagrają w nią także użytkownicy PlayStation.

O zremasterowanym „Alanie Wake'u” od dłuższego czasu dyskutowano w sieci, zaś w ostatnich dniach pojawiły się nawet pełnoprawne wzmianki o rychłej zapowiedzi. Spekulacje potwierdził właśnie Sam Lake, kreatywny dyrektor Remedy Entertainment.

Mogę z radością wyjawić, że w chwili gdy to piszę, prace nad „Alan Wake Remastered” dobiegają końca. Projekt jest potwierdzony i nadchodzi przy współpracy z Epic Games Publishing. Gra zadebiutuje na zróżnicowanych platformach. Na PC w ramach Epic Games Store, Xboksie i po raz pierwszy: na PlayStation, obecnej generacji i poprzedniej. „Alan Wake Remastered” będzie dokładnie tym samym, oryginalnym przeżyciem, w którym zakochaliście się lata temu. Nie chcieliśmy tego zmieniać. Ale strona wizualna, włączając sam model Alana Wake'a oraz przerywniki filmowej zostały zaktualizowane i poprawione na potrzeby nowej generacji. 

Dodajmy, że choć Remedy nie potwierdziło jeszcze daty premiery gry, nieoficjalnie mówi się, że zadebiutuje ona już 5 października.

Bohaterem psychologicznego dreszczowca jest tytułowy Alan Wake, bestellerowy autor, który po dwóch latach pisarskiej blokady rusza do małego miasteczka Bright Falls w stanie Waszyngton. Wkrótce jego małżonka zostaje porwana, a sam Wake mierzy się z mieszkańcami opętanymi przez mroczne siły.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Microsoft