Alex Garland nie zwalnia. Zebrał już obsadę nowego filmu – zdjęcia w maju

W pierwszej połowie kwietnia czeka nas premiera „Civil War”, czyli nowego filmu Alexa Garlanda, ale Brytyjczyk nie zwleka i już zabrał się za realizację następnego projektu. W produkcji zatytułowanej „Warfare” ponownie połączy siły z Rayem Mendozą, który przy jego najbliższym filmie pełnił funkcję konsultanta wojskowego. Tym razem obaj znajdą się za kamerą.

Gwiazdy „Strażników Galaktyki 3”, „Stranger Things” i „Detektywa: Krainy nocy” w nowym filmie Garlanda

W „Civil War” Garland, twórca „Ex Machiny”, „Anihilacji” i „Men”, przedstawi widzom dystopijną wizję Stanów Zjednoczonych, które w nieodległej przyszłości znalazły się na skraju upadku. W centrum fabuły, przedstawiającej militarny konflikt między dwiema amerykańskimi frakcjami, znalazła się fotografka wojenna, zamierzająca przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. 

Choć żadne informacje o historii, którą filmowiec opowie widzom w „Warfare” nie zostały jeszcze wyjawione, wysoce prawdopodobne wydaje się, że Garland ponownie zagłębi się w krytykę współczesnej Ameryki. (Może wręcz okazać się, że produkcja będzie bezpośrednio powiązana z fabułą „Civil War” – sugeruje serwis The Playlist. Na ten moment to jednak wyłącznie spekulacja). Warto dodać, że w ramach projektu, którego zdjęcia rozpoczną się już w maju, Brytyjczyk ponownie współpracuje z Rayem Mendozą. Tym razem obaj artyści wspólnymi siłami opracowali scenariusz i – również w charakterze duetu – staną za kamerą.

Sprawdź też: Robert Downey Jr. znowu idzie po nagrody. Wylądował nowy zwiastun serialu „Sympatyk” 

W obsadzie „Warfare” nie zabraknie gwiazd. Najnowszy raport serwisu Deadline potwierdza, że na planie pojawią się Joseph Quinn („Stranger Things”), Charles Melton („Obsesja”), D'Pharaoh Woon-A-Tai („Reservation Dogs”). Dołączą do nich Will Poulter („Strażnicy Galaktyki 3”), Cosmo Jarvis („Szogun”), Kit Connor („Heartstopper”) oraz Finn Bennett („Detektyw: Kraina nocy”). Wyprodukowaniem filmu ponownie zajmie się studio A24

Przypomnijmy, że premierę najbliższej pracy Garlanda zaplanowano w polskich kinach na 12 kwietnia. W obsadzie są Kirsten Dunst („Psie pazury”), Cailee Spaeny(„Priscilla”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) i Jesse Plemons („Breaking Bad”).

Źródło: Deadline / The Playlist / zdj. A24